Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


Sākusies Brīvības pieminekļa izgaismošanas koncepcijas publiskā ap

Redakcija
Redakcija

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā publiskajai apspriešanai izstādīta Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija. Sabiedrības apskatei tā būs pieejama līdz pat augusta beigām, turpmāk tā būs pieejama vairākās bibliotēkās Latvijā. Tāpat, Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija aplūkojama arī fonda mājas lapā brivibaspiemineklis.lv

Lai izgaismotu Brīvības pieminekli, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds 2019. gadā uzsāka labdarības kustību “Gaisma mūsu brīvībai!”. Gada laikā, pateicoties ziedotājiem un sabiedrības atbalstam, sagatavota arhitektoniskā koncepcija un būvprojekts minimālā apjomā Latvijas arhitekta Austra Mailīša un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna vadībā, respektējot šī ansambļa vēsturisko, oriģinālo ieceri. Ikviens tiek aicināts izteikt savu viedokli, sūtot jautājumus un komentārus uz e-pastu fonds@brivibaspiemineklis.lv.

Brīvības ielas bulvāris ar Brīvības pieminekli sākumā ir unikāla pilsētbūvnieciskā ansambļa “Bulvāru loks” sastāvdaļa, kas veidots 19. gs. vidū. Bulvāru loks – tā arhitektoniskie un ainaviskie elementi ir aizsargājamas vērtības. Saeima ar likumu nostiprinājusi Brīvības pieminekļa piederību Latvijas valstij. Noslēgts trīspusējs sadarbības līgums starp Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu, Rīgas pieminekļu aģentūru un Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, lai, apvienojot kompetences, organizētu Brīvības pieminekļa izgaismošanas un tā apkārtnes labiekārtošanu vēsturiskajā Brīvības ielas bulvārī.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda mērķis ir nodrošināt Brīvības pieminekļa izgaismošanu, izmantojot jaunākās gaismu tehnoloģijas, lai visos gadalaikos būtu redzama un izgaismota brīvības aleja. Lai tautas brīvības simbolam izveidotu apgaismojumu un trīs zvaigznes mirdzētu arī tad, ja tumšs visapkārt!

Brīvības pieminekļa izgaismošana plānota trīs dažādās noskaņās - ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos; svētku izgaismojums, ko izmanto valsts svētkos vai citos svinīgos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos; īpašais izgaismojums, kas radīs māksliniecisko baudījumu. Lai šo mērķi sasniegtu, tiek organizēta līdzekļu vākšana, sabiedrība aicināta ziedot un iesaistīties koncepcijas apspriešanā. Ikviens tiks aicināts izteikt savu viedokli!

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes un padomes locekļi:
Latvijas valsts prezidents (2007-2011) un idejas autors Valdis Zatlers, Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda (1998-2007) valdes loceklis un grāmatas “Brīvības piemineklis” autors Pēteris Cielavs, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēde, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē prezidija pārstāve Kristīne Saulīte un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris (1999-2003, 2010-2017), Valsts aizsardzības un patriotisma fonds "Namejs" valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube.