Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


Tiešraidē notiks Dziesmu un deju svētku padomes sēde

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 19. maijā plkst.10.00 attālināti tiešsaistes platformā Zoom norisināsies Dziesmu un deju svētku padomes sēde.

Tās darba kārtībā iekļauti divi jautājumi:

1. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošana un iespējamā norise. Informē: Agra Bērziņa, Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

2. Informatīvā ziņojuma "Par Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības plāna 2020. gadam izpildi" saskaņošana.
Informē: Sarmīte Pāvulēna, LNKC Nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vadītāja.

Dziesmu un deju svētku padomes sēde tiešraidē būs skatāma Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku profila sociālo mediju vietnē Facebook, Latvijas Nacionālā kultūras centra profila vietnē Facebook, Valsts izglītības un satura centra Facebook profilā.

Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs ir kultūras ministrs Nauris Puntulis. Saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu tajā darbojas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve, deputāte Inguna Rībena, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Guntis Kaminskis, Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, kā arī nozaru eksperti koru mūzikas pārstāvji - Romāns Vanags un Mārtiņš Klišāns, deju nozares pārstāves Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Iveta Tauriņa, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Māra Mellēna, profesionālās mūzikas pārstāvis Jēkabs Jančevskis, pašvaldību kultūras centru pārstāvis Toms Upners, nevalstisko organizāciju pārstāve Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve Lilija Zobens.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, tās darbību koordinē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.