Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā

Redakcija
Redakcija

21. jūnijā 13.00 Pastariņa muzejā (Bisnieki, Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads) aicina atzīmēs Vasaras saulgriežus latviskās tradīcijās.

Vasara šogad iestāsies 21. jūnijā plkst. 13.07, taču drosmīgākie aicināti mazgāties rīta rasā un avota ūdenī jau plkst. 6.00, lai visu gadu saglabātu mundrumu un skaistumu.

No plkst. 10.00 svētku gatavošanas process, kad apmeklētāji aicināti: rotāt telpas, darināt saules vārtus un uguns riteni, siet pirts slotiņas un kurināt pirtiņu, kā arī gatavot saulgriežu ēdienus - iemīcīt un cept rudzu maizīti, siet sieru, gatavot plātsmaizes un pīrāgus. Neiztrūkstoša ir pļavas zāļu lasīšana svētku vainagiem.

Plkst. 19.00 saulgriežu ieskandināšana kopā ar Tukuma vokālo studiju „Varavīksne” Anitas Geidānes vadībā, dejas un rotaļas līdz rīta gaismai, pirtī iešana un uguns riteņa laišana. Rīta agrumā - rullēšanās rīta rasā.

Pastariņa muzejs ir vienīgā atjaunotā Ziemeļkurzemes lauku sēta, kurā ar spēlēm un rotaļām, lauku darbiņiem var iepazīt latviešu dzīvesveidu, kad tajā dzīvoja rakstnieks E. Birznieks - Upītis (1871-1960), bērnībā saukt par Pastariņu.

Pastariņa muzejs
Bisnieki, Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads
Pastariņa muzeja vadītāja - Sanita Ratniece
T: 28651091
E: pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv

Ieeja pasākumā:
Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem: 1.00 EUR (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas)
Pieaugušajiem: 1.50 EUR
Ģimenes biļete: 3.00 EUR (1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērnu līdz 18 gadiem)