Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


Saulgrieži un daba – Latvijas vērtības mākslas objektā “Goda vārti”

Redakcija
Redakcija

Saulgrieži un daba, valoda un brīvība - Latvijas vērtības, kas jūnijā redzamas vides mākslas objektā „Goda vārti”. Par tām simboliskā sardzē iestājusies televīzijas žurnāliste, lielveikala pārdevēja, vides pētnieks un ostas loģistikas vadītājs. Ikviens iedzīvotājs ir aicināts piedalīties valsts simtgades projektā un “Goda vārtos” iestāties simboliskā sardzē par Latvijas vērtībām.

Televīzijas žurnāliste Aiga Skrīvere savu vēlmi iesaistīties projektā pamato, teikdama: „Latvijas daba ir viena no mūsu valsts un arī manām vērtībām, tāpēc svarīgi to saglabāt ne tikai šodien, bet arī nākamajām paaudzēm. Katrs no mums ļoti dažādos veidos var kļūt par Latvijas dabas sargu. Šis ir viens no veidiem, kā es vēlos ikvienu aicināt pievienoties un sargāt mūsu dabu!”

„Daba ir vērtība pati par sevi. Daba bez mums iztiks, bet mēs bez dabas neizdzīvosim. Cilvēki ir atbildīgi par vides degradāciju, un mums ir jādara viss, lai to novērstu”, savu motivāciju stāvēt sardzē par Latvijas dabu pauž vides pētnieks Jānis Brizga.

Līdz ar Latvijas vērtību dabu, jūnijā „Goda vārtos” redzama saulgriežu tēma, kas izsenis bijusi Latvijai nozīmīga, īpaši atzīmēta, kā arī tautas dainās apdziedāta.

„Saulgrieži ir tradīcijām bagāti svētki. Tas ir laiks, kad apstājamies un ieklausāmies sevī un dabā, sajūtam vienotību ar dabu un līdzcilvēkiem. Pastāvēt par šo vērtību man nozīmē pastāvēt par latviešu tradīcijām, visu latvisko, kā arī lepoties ar to. Ir svarīgi turpināt mūsu senču iesāktās tradīcijas, iespējams, es varu iedvesmot citus jauniešus iekļaut latviešu tradīcijas viņu ikdienā”, ar iedvesmu stāsta saulgriežu vērtības sargātāja, lielveikala pārdevēja Līga Brežinska.

“Mans latviskais vārds, audzināšana un dalība dažādos latviešu tautas deju kolektīvos ir tas, kas mudina izmantot iespēju runāt par vērtībām, kurām es ticu, un kas veido mani kā cilvēku. Jebkura no mūsu tradīcijām ir svarīga, un tās visas ir jāsaudzē. Man kā Jānim vasaras Saulgrieži ir ļoti īpaši svētki. Tas ir viens no gada svarīgākajiem notikumiem”, sargājot saulgriežu vērtību, saka ostas loģistikas vadītājs Jānis Kauliņš.

Lai paustu savu vēlmi iesaistīties Latvijas vērtību sargāšanā, aicinām apmeklēt īpaši šim projektam izveidotu mājaslapu www.godavarti.lv. Tajā norādot savu kontaktinformāciju, projekta koordinatori sazināsies ar iesniedzēju, lai uzņemtu video, kas kopā ar mākslinieka veidotu dizainu būs redzams „Goda vārtos”.

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.