Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 0


Ausmas Cimdiņas un Nila Saksa diskusija “Stāsti un tēli. Vai ticēt savām acīm?”

Redakcija
Redakcija

Ausmas Cimdiņas un Nila Saksa diskusija  “Stāsti un tēli. Vai ticēt savām acīm?”
Gintera Krumholca mākslas darbs no izstādes,
foto Renārs Derrings.

Rīgas mākslas telpā 28. februārī 17.00 izstādes “No laika gala” ietvaros notiks diskusija “Stāsti un tēli. Vai ticēt savām acīm?”, kurā piedalīsies izstādes kurators Vilnis Vējš, filoloģijas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ausma Cimdiņa un rakstnieks, Kembridžas universitātes teoloģijas doktorants Nils Sakss.

Mākslinieki, kas piedalās izstādē – Aija Zariņa, Kaspars Teodors Brambergs, Ginters Krumholcs un Artūrs Virtmanis, – katrs savā veidā rosina domāt par laika ritējumu. Viņu radītie tēli atgādina dažādu periodu mākslas formas, bet darbu sižeti ir veltīti gan teiksmainai aizvēsturei, gan drūmiem pareģojumiem nestabilajā šodienas situācijā. Vai stāsti, kas nolasāmi vizuālajā mākslā, ir salīdzināmi ar literatūru? Vai literāram darbam var ticēt tāpat kā zinātniskam tekstam vai mediju ziņām? Vai ir iespējams ticēt, vai otrādi, iebilst mākslinieka interpretācijai, viņa iztēlei? Savukārt, vai mākslas darbs ir ko vērts, ja skatītājs tam nenotic? Diskusijā pieskarsimies dažādām laika izpratnēm literatūrā un mēģināsim salīdzināt tās ar vizuālās mākslas vēstījumiem.

Jau ziņots, ka līdz 26. martam izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” aplūkojami četru mākslinieku – Aijas Zariņas, Kaspara Teodora Bramberga, Gintera Krumholca un Artūra Virtmaņa darbi latviešu mūsdienu mākslas izstādē „No laika gala”. Izstādes kurators ir Vilnis Vējš.

Ieejas biļete izstādē maksā 5,00 EUR, skolēniem, studentiem 2,50 EUR, senioriem 3,00 EUR. Ieeja uz pasākumu 28. februārī “Stāsti u tēli. Vai ticēt savām acīm?” par puscenu.

Izstādes kurators Vilnis Vējš.