Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 0


Rīgas mākslas telpā dzeju lasīs Luīze Lote Nežberte, Jānis Tomašs un Toms Treibergs

Redakcija
Redakcija

Otrdien, 21. februārī pulksten 17.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) latviešu mūsdienu mākslas izstādes „No laika gala” ietvaros notiks dzejas lasījumu vakars. Tajā uzstāsies dzejniece un fotogrāfe Luīze Lote Nežberte un dzejnieki Jānis Tomašs un Toms Treibergs.

Luīze Lote Nežberte ir fotogrāfe, mācās Starptautiskajā fotogrāfijas skolā ISSP, nupat iznākušajā Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kūrētajā feministiskajā žurnālā „Samanta” iekļauti arī viņas veidotie attēli. Dzeju Luīze raksta apmēram trīs gadus, šogad pirmoreiz piedalījās Latvijas Rakstnieku savienības organizētajā Jauno autoru seminārā, kurā guvusi vienprātīgu recenzentu atzinību.
Savukārt Jānis Tomašs ir dzejnieks, kuram nupat iznācis debijas krājums „Melnie darba cimdi”. Tā redaktors Aivars Eipurs stāsta: „Jānis Tomašs latviešu jaunākajā dzejā ir tīrradnis. Lai gan amatu mācījies arī no grāmatu plauktiem, viņš ir dzejnieks no dabas, kurš dāvā mums lieliskus tēlus, gluži jaunus šķietami vairs nepārspējamajā dzejas vidē.” Jānis ir ieguvis pavāra profesiju, kurā gan nav strādājis ne dienu. Šobrīd ir Rīgas pašvaldības policists, piedalās kalnu divriteņu maratonos.
Toms Treibergs līdz šim publicējis divus dzejoļu krājumus: „Gaismas apstākļi” un „Drudzis”, ar viņa darbiem iespējams iepazīties vietnēs Satori.lv un Punctummagazine.lv. Toms ir etīžu teātra „NERTEN” aktieris un režisors, un kopā ar rakstnieku Svenu Kuzminu veido raidījumu „Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” Latvijas Radio 1. kanālā.

Jau ziņots, ka līdz 26. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs aplūkojama četru mākslinieku – Aijas Zariņas, Kaspara Teodora Bramberga, Gintera Krumholca un Artūra Virtmaņa darbi latviešu mūsdienu mākslas izstādē “No laika gala”. Izstādes kurators Vilnis Vējš.

Ieejas biļete izstādē 5,00 EUR, skolēniem, studentiem 2,50 EUR, senioriem 3,00 EUR. Ieeja dzejas vakarā 21.februārī par puscenu.