Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 3


Cimzes balvu 2017. gadā saņems Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pedagogi

Redakcija
Redakcija

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2017. gadā saņems Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas (RHV) skolotāja Regīna Kaupuža un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas (EDMV) skolotājs Gunārs Kļaviņš.

Klasiskās dejas skolotājas, baletmeistares Regīnas Kaupužas pedagoga darba pieredze krājusies vairāk nekā 40 gadu, no tiem 30 pedagoģiskā darba gadi pavadīti RHV, aktīvi piedaloties skolas attīstībā. Kopš 2002. gada viņa ir arī docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedrā. R.Kaupužas bijušo audzēkņu vidū ir Latvijas Nacionālās operas un baleta primabalerīnas Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka un vairākas LNOB vadošās solistes. Regīna Kaupuža darbojas Latvijas Dejas padomē un Kultūrizglītības padomē, dibinājusi Latvijas Baleta un Dejas Ģildi.

“Regīnas Kaupužas pedagoģisko darbību raksturo dinamika, milzu enerģija, radošums un fantāzija, empātija, iejūtība, draudzība un gudrība, kas izpaužas klasiskās dejas un raksturdejas pedagoģijā, mentora darbā ar jauniem skolas pedagogiem, metodisko mācību līdzekļu izveidē pedagogiem un audzēkņiem, audzēkņu skatuves prakses darba organizēšanā un skolas koncertdarbības vadīšanā, kā arī radošu projektu īstenošanā, kopā RHV audzēkņiem veidojot baletus un horeogrāfijas, organizējot un producējot starptautiskus kopprojektus, meistarklases, konkursus un viesizrādes. R.Kaupužas audzēkņi ir atpazīstami ar savu personību un spilgto individualitāti, radošumu un vienlaikus ar precīzi pārdomātu, izjustu tehnisko un māksliniecisko sniegumu.” tā Regīnu Kaupužu raksturo viņas kolēģi.

Gunārs Kļaviņš ir viens no vadošajiem klarnetes spēles pedagogiem Latvijā un Baltijā, EDMV absolvents, kurš no 50 pedagoģiskā darba gadiem pēdējos 45 gadus strādā savā skolā. Jau 15 gadus Gunārs Kļaviņš vada EDMV Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles nodaļu. Gunāra Kļaviņa audzēkņi ir Latvijas profesionālo orķestru un ansambļu vadošie mūziķi un koncertmeistari – Guntis Kuzma, Mārtiņš Circenis un citi. Būdams izcils psihologs, viņš spēj atrast kopēju valodu ar jebkura vecuma bērniem, kas mācību procesā ir ļoti būtiska darba sastāvdaļa. Viņš veidojis vairākus klarnetes spēles metodiskos materiālus, kurus skolotāji izmanto ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs.

Cimzes balvas ieguvēju godināšana notiks 2017. gada 27. aprīlī plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Kr. Barona ielā 1) kopā ar Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšanu kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem.

Cimzes balvas piešķiršanas mērķi ir godināt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Katru gadu piešķir divas balvas. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 - 1881) vārdā. J. Cimzes vadībā Vidzemes skolotāju seminārs kļuva par pirmo latviešu profesionālo skolotāju mācību iestādi, tādēļ J. Cimzi dēvē par skolotāju skolotāju.

Ne tas, ko viņš var, bet kā viņš to var – padara skolotāju par meistaru savā amatā. / Jānis Cimze /

Plašāka informācija par Cimzes balvu LNKC mājas lapā Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadaļā Kultūrizglītība.