Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 0


Pavasaris Lūznavā ritēs Čurļoņa un Latgales zīmē

Redakcija
Redakcija

Lūznavas muiža ir vieta, kur dzimst, dzīvo un iedvesmo MŪZA. Pavasarī Lūznavas muiža atkal aicinās uz satikšanos ar lietuviešu mākslinieku un komponistu Čurļoni viņa darbos un mūzikā, iepazīstinās ar Latgales podnieku jaunākajiem darbiem, stādīs simtozolu mežu, stāstīs par Latgali caur sievietes stāstu, atkal satiksies kadriļu ballē, klausīsies krievu romances un iedvesmos citās norisēs.

9. aprīlis 11.00 Simtozolu meža stādīšanas talka
Lūznavas muiža, turpinot gatavošanos Latvijas simtgadei, aicina uz simts ozolu meža stādīšanas pasākumu Lūznavas muižas parkā. Ozolu stādīšana turpinās iniciatīvas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” norises, kas aizsākās pērnā gada aprīlī ar ozolu mežam paredzētās vietas sakopšanu un pirmā ozola simbolisku iestādīšanu. Plkst. 11.00 visi ozolu meža stādītgribētāji aicināti pulcēties pie Lūznavas muižas uz ozolu meža stādīšanas talkas atklāšanu. Pēc stādīšanas (plkst. 12.00) talciniekus gaida garda zupa un silta tēja. Lūgums līdzi ņemt darbarīkus (lāpstas un cimdus). Ierobežotā pasākuma dalībnieku skaita dēļ, talkas rīkotāji ikvienu gribētāju lūdz pieteikties līdz 7. aprīlim.

23. aprīlis 15.00 Saule tek pa Zodiaka ceļu. Pianisti Roks Zubovs un SonataZuboviene.
Pērnā gada aprīlī lietuviešu komponista un mākslinieka Mikalojus Konstantīna Čurļoņa mazmazdēls, lietuviešu pianists un klavierspēles pasniedzējs Roks Zubovs ar sievu, pianisti SonatuZubovienikoncertuzvedumā “Čurļoņa pasaule” kā pirmie ieskandināja Lūznavas muižas flīģeli un simboliski atjaunoja Čurļoņa pēdas Kerbedzu dzimtas īpašumos. Tieši pēc gada, 23. aprīlī Lūznavas muižu atkal gaida tikšanās ar Čurļoni, Roku un Sonatu – gan mākslas filmā “Vēstules Sofijai”, gan Čurļoņa darbu reprodukciju izstādes atklāšanā, gan koncertprogrammā, kuras pirmajā daļā izskanēs Čurļoņa darbi, kam, sasaucoties ar izstādi, dots nosaukums “Saule tek pa Zodiaka ceļu”, bet koncerta otrajā daļā Roks un Sonata četrrocīgi izspēlēs Kloda Debisī skaņdarbus. Ieejas maksa 8,00–10,00 €. Pirms koncerta 12.00 notiks vēsturiskās drāmas, kas stāsta par Čurļoni un viņa mīļoto Sofiju Ķīmantaiti, seanss, bet 14.00 M. K. Čurļona darbu reprodukciju izstāde “Saule tek pa Zodiaka ceļu”. Filmas seansa un izstādes apmeklējums – bez maksas.

29. aprīlis 13.00 Latgales podnieku dienu 2017 izstādes atklāšana
Aprīļa beigās jau 37. reizi Latgale aicina piedzīvot Latgales podnieku dienu tradīciju. Jau trešo gadu Lūznavas muižā būs skatāma podnieku dienu izstāde, kurā piedalīsies Latgales podniecības meistari ar pēdējā laikā darinātajiem keramikas traukiem. Krāšņi glazētā un niansēm bagātā reducētā (melnā) keramika, virpoti un lipināti trauki, ikdienā lietojamā un dekoratīvā keramika. Podnieku dienas tradicionāli ir keramiķu un viņu darba cienītāju satikšanās, tās apvieno visus Latgales māla meistarus – tos, kas amatu mācījušies skolās, podniekus, kas māla prasmi apguvuši pie kāda vecmeistara, un tādus, kas pašmācības ceļā cenšas iepazīt māla īpašības. Ieeja bez maksas.

30. aprīlis 15.00 Literāri muzikāls uzvedums “Atlaižu”
Uzvedums “Atlaižu”, kura nosaukumā simboliski savijušās latviskā “ļaušana iet” un latgaliskā “piedošana”, vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, kas ir patiess un īsts kā Latgales lauki, mīlestība un ikvienā sātā piedzīvojamā cilvēciskā vienkāršība, bet reizē stiprs un sīksts kā ikdienas padarītie darbi, sievietes spēks un nepadošanās. Uzvedums ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir “uz Tu” – Annas Rancānes dzeju un prozu vārdos izdzīvos aktrise Vizma Kvēpa, tautasdziesmas latviski un latgaliski izdziedās un izspēlēs etnomūziķe Kristīne Kārkle, bet visu kopā vienā uzvedumā sasaistīs režisore Māra Zaļaiskalns. Ieejas maksa 7,00 €.

14. maijs 15.00 Krievu romances. Ksenija Kučukova, Andrejs Bogats, Auli Lonks (Igaunija)
14. maijā Lūznavas muiža aicina uz romantiskas mūzikas un stāstu caurvītu koncertprogrammu “Krievu romances”, kuru izdziedās Igaunijas mūziķi Ksenija Kučukova (soprāns) un Andrejs Bogats (tenors) un izspēlēs pianists Auli Lonks. Koncertprogrammā izskanēs Gļinkas, Musorgska un Dargomižska skaņdarbi. Koncerta muzikālo stāstu ar krievu glezniecības poēziju sasaistīs Tallinas Kadriorgu mākslas muzeja direktore, mākslas zinātniece un kuratore Aleksandra Murre. Koncerta īpašais “viesis” – krievu-ebreju mākslinieka Osipa (Josifa) Braza glezna “Meitene rozā kleitā” no muzeja krājuma. Ieejas maksa 6,00–8,00 €.

20. maijs 15.00 Muzeju nakts Lūznavas muižā
Lai arī šī gada Muzeju nakts vakara pasākums tiks nodots Kadriļu nakts burvībai, uz notikumiem, svinot Muzeju nakti, Lūznavas muiža aicina jau pa dienu – ar Krievijas grupas “Dobranoč” ebreju, čigānu un balkānu mūzikas koncertu simboliski tiks atklāta vasaras āra pasākumu sezona, arī šogad interesenti varēs muižu iepazīt ekskursijās, pēc kurām izgaršošanai tiks piedāvāta zivju zupa Kerbedzu gaumē. Ieeja bez maksas.

20. maijs 19.00 Starptautiskā Kadriļu nakts
20. maijā 19.00 Lūznavas muižā dejotgribētāji tiksies nu jau trešajā Kadriļu naktī, ļaujot atgriezties 20. gs. sākuma saviesīgajā dzīvē un šajā reizē izdejojot ne tikai latviešu, bet arī citu tautu kadriļas. Šoreiz kadriļas ierādīs un dejot aicinās Latvijas Universitātes deju folkloras kopa “Dandari” (Rīga), deju kopa “Dziga” (Rēzekne), folkloras draugu kopa “Vīteri” (Rēzekne) un folkloras kopa “Svātra” (Daugavpils), bet starptautisku noskaņu otro reizi piešķirs arī ārvalstu viesi – šoreiz Tallinas folkloras ansamblis “Leigarid” (Igaunija). Tāpat kā iepriekšējās reizes arī maijā Kadriļu balli vadīs “balles maršals”, kurš pieteiks dejas un izskaidros katras dejas izvešanas kārtību. Balles dalībnieki, tērpjoties Kadriļu naktij, aicināti ievērot 20. gs. sākuma modes tendences. Ieejas maksa 4,00 €.

26. maijs 11.00 Vides svētki “Būt zaļiem!”
Vides svētkos dažādās vides spēlēs, vides radošajās darbnīcās un Lūznavas muižas parka iepazīšanas spēlē “Muižas sikspārņa Mūža misija” varēs izzināt vides aktualitātes un Lūznavas muižas parka bagātības. Vides svētki būs lieliska aktivitāte visai ģimenei. Rīkotājs SIA “ALAAS”, ieeja bez maksas.

2. jūnijs 17.00 Baznīcu nakts
Jau otro gadu Lūznavas muiža iesaistīsies kultūras notikuma “Baznīcu nakts” norisē, ļaujot apmeklētājiem iepazīt arī muižā esošo kapelu. Pasākuma gaitā tāpat kā pērn paredzēta diskusija, kas raisīs pārdomas par reliģiski filozofiskām tēmām, 19.00 būs dziesminieces Laura Bicānes koncerts, bet pēc tā – vakara dievkalpojums muižas kapelā. Ieeja bez maksas.

Rēzeknes novada Lūznavas muiža ir Latgales jūgendstila pērle, kas šī gada aprīlī svinēs divu gadu jubileju kopš atklāšanas pēc renovācijas. Muižas īpašnieki bijuši poļu izcelsmes lietuviešu muižnieku Kerbedzu dzimta. Šobrīd muiža un tās parks, pateicoties Rēzeknes pašvaldības aktivitātēm, kļuvuši par vienu no aktīvākajiem dažādu rosīgākajiem centriem Latgalē – mākslas un mūzikas notikumi, vietējās uzņēmējdarbības attīstība, vides izziņa un kā kultūras, tā uzņēmējdarbības jaunrade ir virzieni, kuros Lūznavas MŪZA iedvesmo ne vien Rēzeknes novada, bet visa reģiona attīstību.