Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0


Pavasara noskaņas Sv. Pētera baznīcā. Orķestra RĪGA koncerti Lieldienās (+VIDEO)

Redakcija
Redakcija

Pavasara noskaņas Sv. Pētera baznīcā. Orķestra RĪGA koncerti Lieldienās (+VIDEO)
Foto: Orķestra RĪGA arhīvs

Orķestris RĪGA festivāla "Windstream" laikā ievirmo ne vien dabas ritmus un pavasari, bet arī gadskārtu svētkus – Lieldienas.

Piektdienas pēcpusdienā Rīgas Sv. Pētera baznīcā Lieldienas ieskandināja Orķestris RĪGA diriģenta Andra Veismaņa vadībā, Rīgas kamerkoris AVE SOL, kamerkoris FORTIUS, Rīgas 1. ģimnāzijas jauktais koris, Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Anda Eglīte (kokle).

Koncerts tika atklāts ar Jēkaba Jančevska skaņdarba Klusiņām jūra tek orķestrim, korim un koklei, pirmatskaņojumu. Skaņdarbā tika ieturēta gaumīga saskaņa starp orķestri un maigu kokles skanējumu Andas Eglītes izpildījumā. Jēkabs Jančevskis ir daudzsološs talants Latvijas koru un orķestru mūzikā, un mēs vēl noteikti daudz dzirdēsim par viņa kompozīcijām.

Turpinājumā skanēja divas Jāņa Ivanova dziesmas – Manas dzimtenes pusē ar orķestri un solistu Mārtiņu Zvīguli un vokalīze Gājputni korim. Jānis Ivanovs ir viens no nozīmīgākajiem latviešu akadēmiskās mūzikas meistariem, skolojies pie Jāzepa Vītola, ir iekļauts arī Latvijas kultūras kanonā.
Vokalīze Gājputni visu triju koru izpildījumā bija viens no skaņdarbiem, kas visorganiskāk iekļāvās Lielās Piektdienas koncertprogrammā, saskanot ar šī brīža dabas norisēm – pavasari, plaukumu un gājputnu atgriešanos.

Latviešu komponistu skaņdarbus nomainīja ārzemju komponistu darbi – Džulio Kačīni Ave Maria un Hektora Berlioza Sēru un triumfa simfonija op.15. 16.gs. itāļu komponista Džulio Kačīni Ave Maria, ko savulaik izpildījusi ne vien pasaulē iemīļotā māksliniece Inese Galante, savukārt tagad, Lielās Piektdienas koncertā Mārtiņš Zvīgulis pārliecināja ar savu sniegumu un radīja mierpilnu noskaņu, sadziedoties ar orķestri. Koncerta noslēgumā klausītājus priecēja 19.gs. franču komponista Hektora Berlioza himniskais skandarbs Sēru un triumfa simfonija orķestra un kora izpildījumā, paužot svinīgu noskaņu.

Kopumā Lielās Piektdienas koncerts bija pilns kontrastiem gan izvēlētās programmas ziņā, gan pašu skaņdarbu muzikālajā vēstījumā. Festivāls Windrstream, kā solīts, piedāvā klausītājiem pavasarīgu noskaņu un krāšņu muzikālo ceļojumu.

Orķestra RĪGA pasākuma programma Lieldienu laikā iedvesmo svētku sajūtai, tāpēc atgādinām, ka ikviens, kurš grib vēl paspēt notvert Lieldienu prieku, laipni aicināts 28. martā, Otrajās Lieldienās, uz koncertu bērniem un ģimenēm Orķestromīma, kas notiks Lielajā ģildē. Pasākuma sākums plānots plkst. 15.30, kad ikviens apmeklētājs varēs pārtapt mīmu tēlos un aktīvi darboties radošajās darbnīcās, savukārt plkst. 17.00 visiem jāpulcējas uz svētku koncertu, kur par pārsteigumiem būs parūpējies diriģents un Orķestra RĪGA mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns, Orķestris RĪGA un Rīgas pantomīma.

Teksts: Zane Skrauča, KultūrasVēstis.lv


Atgādinām, ka arī citviet Rīgā notiek Lieldienu pasākumi.

Atrodi sev un savai ģimenei kāroto. Lai silta saule un virmo svētku prieks!