Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Spilvenos iešūtās Ziedoņa pasakas

Redakcija
Redakcija

No 13. oktobra Ventspils Amatu mājā, Skolas ielā 3, būs skatāma izstāde „Krāsaini spilveni”. Izstādi iedvesmojušas Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”. I. Ziedoņa pasaku burvībai ļāvās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas.

Izstāde tapusi pēc tekstilmozaīkas pasniedzēju Aijas Rācenājas un Svetlanas Semjonovas aicinājuma. Uzdevums bija atainot tekstilā savus iespaidus, vīzijas un sapņus, kas gūti pārlasot Imanta Ziedoņa “Krāsainās pasakas”. Izstādē eksponēti A.Rācenājas un S. Semjonovas vadīto kursu dalībnieku darbi, kas piedāvā ieskatu dažādu tehnisko risinājumu meklējumus darbā ar tekstilu. Izstāde uzrunā ne tikai ar to, ka šeit tiek parādītas tekstila kvalitātes – košas krāsu spēles, kvalitatīvs tehniskais izpildījums, bet arī ar pievienoto māksliniecisko vērtību - tekstila darbi tiek arī sasaistīti ar literatūru. I. Ziedoņa pasakas nes spilgtu vēstījumu un pārdzīvojumu, kas pēc katras meistares sajūtām, iestrādāts spilvenā.

Pārsvarā darbi darināti tekstilmozaīkas tehnikā (angļu valodā patchwork vai quilt) –pasaulē zināma tehnika ar senām tradīcijām, kuras popularitāte Latvijā ir augusi pēdējo divdesmit gadu laikā. Tekstilmozaīku izmanto apģērbu šūšanā, dizaina priekšmetos, funkcionālo objektu veidošanā un mākslas darbos.

Izstāde Amatu mājā skatāma no 13. oktobra līdz 28. novembrim.