Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Latvijas Radio 4 jauns raidījums ukraiņu valodā

Redakcija
Redakcija

Solidarizējoties ar ukraiņiem, kas šobrīd devušies bēgļu gaitās un raduši patvērumu Latvijā, Latvijas Radio 4 – Doma laukums no 7. maija sāks skanēt jauns raidījums ukraiņu valodā „Esam no Ukrainas”. Tas skanēs reizi nedēļā, informējot par aktuālo un palīdzot bēgļiem adaptēties dzīvei Latvijā.

Raidījums „Esam no Ukrainas” LR4 ēterā skanēs reizi nedēļā, sestdienās plkst. 18.00, uzreiz pēc ziņām ukraiņu valodā. Raidījumu veidos producente Ludmila Pilipa un žurnāliste Olena Fedorova. Raidījumā tiks aplūkotas dažādas tēmas – sākot no ukraiņu integrācijas jautājumiem Latvijā un citviet pasaulē, līdz dažādām sabiedriskām tēmām, kas ļaus ukraiņu bēgļiem vieglāk integrēties Latvijā. Ludmila Pilipa ir ukraiņu žurnāliste Latvijā, kas ilgu laiku vadījusi LR4 raidījumu „Dņepras viļņos”, kā arī ir „Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” Ukrainas nodaļas žurnāliste Baltijā. Olena Fedorova ir Ukrainas Nacionālās žurnālistu savienības biedrs un iepriekš strādājusi par ziņu dienesta korespondenti Dņepropetrovskas reģionālajā televīzijā.

„Teiciens „Esam no Ukrainas” Krievijas-Ukrainas kara kontekstā jau kļuvis simbolisks. Tieši tā sasveicinās okupēto Ukrainas teritoriju iedzīvotāji, neļaujot ne sev, ne citiem aizmirst, kur rodamas viņu saknes. Raidījumā runāsim par daudziem aktuāliem jautājumiem, piemēram, pirmajā raidījuma epizodē pievērsīsimies izglītības sistēmai, stāstot par to, kā jārīkojas tiem skolēniem un studentiem, kam šogad Ukrainā bija paredzēts absolvēt kādu mācību iestādi,” stāsta Latvijas Radio 4 – Doma laukums galvenā redaktore Anna Stroja.
Tāpat raidījums kalpos kā iedvesmas avots – regulāri studijā tiks aicināti viesi, tai skaitā, vietējie ukraiņi, kas dalīsies savā pieredzē un zināšanās.

Raidījums „Esam no Ukrainas” būs dzirdams Latvijas Radio 4 – Doma laukums frekvencēs visā Latvijā, LR4 mājaslapā, lielākajās podkāstu straumēšanas vietnēs, kā arī sev ērtā laikā Latvijas Radio mobilajā lietotnē. LR4 reizi dienā plkst. 18.00 raida ziņas arī ukraiņu valodā, tādā veidā nodrošinot informācijas pieejamību gan Latvijā dzīvojošiem ukraiņiem, gan tiem, kas no Ukrainas meklē patvērumu Latvijā.

No 2. maija Latvijas Radio 4 ēterā dzirdams vēl kāds jaunums – raidījums „Medicīnas akadēmija”. Tas skan ēterā katru pirmdienu plkst. 14.10, informējot par Latvijas veselības aprūpes sistēmas un medicīnas jaunumiem un mūsdienu iespējām.

„Medicīnas akadēmija” skaidro jautājumus par diagnostikas un ārstēšanas iespējām, slimību profilaksi, slimnieku aprūpi un rehabilitāciju, kā arī analizē medicīnas zinātnes jaunumus Latvijā un pasaulē. Tāpat raidījuma vadītāja Marina Talapina iepazīstinās ar Latvijas veselības aprūpes sistēmas organizācijas aspektiem un spilgtām personībām Latvijas medicīnas nozarē.