Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0


Mazā Ģilde tiešsaistē piedāvā lekciju ciklu „Patiesības meklētāji”

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 8. aprīlī plkst. 18.30 lekciju cikla „Patiesības meklētāji” ietvaros visi interesenti aicināti tiešsaistē noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka lekciju „Kāpēc Sokrāts nebaidījās mirt? Acīmredzamais un ideālais.” Tiešsaiste tiks nodrošināta platformā zoom.us.

Dr. Andrejs Mūrnieks lekcijā analizēs Sokrāta argumentus diskusijā par dvēseles nemirstību. Vai konsekventa paklausība likumam un cerības uz cilvēka eksistences turpināšanos pēc nāves ir mūsdienās pazaudētās vērtības? Sokrāta “daimonijs”– iekšējā balss vai nepazināta prāta intuīcija? Kāpēc pasaule nav tik harmoniska kā gribētos? Platona duālisms: ideālais un materiālais. Kāpēc ideālu valsts utopiju īstenošana politikā parasti izvēršas par slazdu sabiedrības cerībām? “Platons man dārgs, bet patiesība dārgāka!” Patiesības apjauta kā acumirklīga atskārta (“apgaismība”) vai ilgstošs pārdomu un atziņu konstruēšanas ceļš? Kā sistematizēt pasaules priekšstatus? Vai visi cilvēki patiešām ir vienlīdzīgi? Vidusceļš un mērs visās lietās. Aristoteļa ēra 2000 gadu ilgumā.

Par patiesības meklētāju aicināts kļūt katrs. Lai saprastu, kas notiek mūsdienu daudzveidīgajā, ar informāciju pārsātinātajā un apjukušajā sabiedrībā. Bet ierosme un atskaites punkts paša meklējumiem var izrādīties pagātnes domātāju pieredze.Ikviens, kuru interesē vēlreiz pārskatīt cilvēces garīgo meklējumu apcirkņus, laipni aicināts piedalīties! Lekcijas noslēguma daļā paredzēts laiks jautājumiem un atbildēm.

Lekcija tiks nodrošināta bez maksas. Informācija par piekļuves kodiem dalībai lekcijā būs pieejama pasākuma dienā 2 stundas pirms lekcijas (8. aprīlī plkst. 16.30) Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs un RKTMC „Mazā Ģilde” Facebook kontā.

Lekciju ciklu organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.