Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Rīgā uzstāsies Štrausa festivāla Vīnes orķestris

Redakcija
Redakcija

10. februārī Kongresa namā uzstāsies slavenais Štrausa festivāla Vīnes orķestris, Vīnes mūzikas pasaules pērle un Vīnes muzikālās tradīcijas mūžīgais glabātājs. Orķestris pastāv vairāk nekā 30 gadus un ir Vīnes oficiālais orķestris. Katru gadu 1. janvārī Štrausa festivāla Vīnes orķestris atklāj slaveno Vīnes balli. Štrausa festivāla Vīnes orķestris ieguva starptautisku atzinību par savu oriģinālo Vīnes mūzikas interpretāciju, kā arī plaša klasiskā repertuāra, tostarp arī Štrausu dinastijas, Vīnes operetes meistaru, Haidna, Brāmsa un Mocarta skaņdarbu izpildījumiem.

Orķestrī ir ne tikai Austrijas mūziķi, bet arī labākie mūzikas izpildīšanas meistari no citām valstīm. Viņu priekšnesumu programmā ietilpst gan klasika, gan negaidīti un amizanti muzikāli joki, fragmenti no operetēm. Katrā šajā skaņdarbā ir jūtama uzticība stilam, skaņas dzidrums un skaistums, Vīnes šarms, austriešu humors, pārsteidzošs profesionālisms un muzikālās daiļrades prieks. Šajā priekā mūziķi dalās ar skatītājiem visā pasaulē – no ASV līdz Japānai.

Orķestra diriģents maestro Pīters Guts (Peter Guth) ir slavens Dāvida Oistraha māceklis. Saglabājot uzticību Štrausa laikā pastāvējušajai tradīcijai, viņš dirigē ar vijoli rokās, darot to tik vitāli, virtuozi un emocionāli, ka ikviens klausītājs sajūt saikni ar lielo Mūziku. Orķestris viegli iesaistās interaktīvā mijiedarbībā ar auditoriju – uzsāk dejot vai spēlējot nokāpj skatītāju zālē.

Rīgā orķestra muzikanti atskaņos skaistākās un melodiskākās Štrausa polkas un valsus.