Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Sergejs Jēgers Ziemassvētkos atskaņos koncertprogrammu “Ave Maria”

Redakcija
Redakcija

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, “Latvijas Koncerti” aicina baudīt kontrtenora Sergeja Jēgera siltās balss izpildījumā lūgšanas “Ave Maria”, baroka ārijas un Ziemassvētku korāļus. Koncerts no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas norisinās festivāla "Eiropas Ziemassvētki" ietvaros un klausītājiem tiek piedāvāts bez maksas “Latvijas Koncertu” Facebook lapā, kā arī tīmekļa vietnē Sākums / Latvijas Koncerti Koncerta sākums pl. 21.00.

Koncertā piedalīsies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja, vijolniece Agnese Kanniņa un kontrabasists Jānis Stafeckis.

Koncerts sāksies ar pazīstamo Ziemassvētku dziesmu “Ak, tu priecīga”. Tās izcelsme saistāma ar 1816. gadu, kad vācu rakstnieks un teologs Johannes Daniels Falks radīja tekstu, kuru viņš apvienoja ar sicīliešu dziesmas melodiju. Savukārt par “Es skaistu rozīt’ zinu” tapšanas laiku precīzu ziņu nav, taču pirmās liecības par to rodamas 1599. gadā, kad šīs iemīļotās Ziemassvētku dziesmas notis tika publicētas Ķelnē.

Koncerta programmā līdzās Kamila Sensāna un Vladimira Vavilova kompozīcijām - “Ave Maria” dzirdēsim arī klausītāju iemīļoto melodisko āriju “Caro mio ben”, kura ir daudzu dziedātāju repertuārā. Skanēs arī viens no slavenākajiem Sezāra Franka skaņdarbiem – “Panis angelicus”, kas ir fragments no viņa 1860. gadā komponētās Mesas, kā arī pazīstamie Ziemassvētku korāļi – “Es skaistu rozīt zinu”, “Klusā nakts” un citi.