Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Foto: Mežonīgi, krāsām piesātināti un elpu aizraujoši. Ieskats Dobē Njaorē koncertā

Redakcija
Redakcija
Grammy balvas ieguvēja, Kotdivuārā dzimusī harismātiskā dziedātāja, perkusioniste un dejotāja Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré, Kotdivuāra) festivālā SUMMERTIME – aicina Inese Galante uzstājās nu jau otro gadu pēc kārtas, un ne velti, jo viņas koncerti ir kā ceļojums Āfrikas dvēselē – pārsteigumiem pilns, krāšņs un reizē mežonīgs, krāsām piesātināts un elpu aizraujošs. Tā ir kā atgriešanās pie pirmsākumiem - tur, kur dzīve pulsē dabas ritmos.

Dobē Njaorē apbur klausītājus visā pasaulē ar savu saviļņojošo priekšnesumu, spēcīgo balsi, samtaino un it kā Āfrikas saules uzkarsēto tembru; viņa pievelk publiku kā magnēts. Viņas koncertus nereti dēvē par hipnotiskiem rituāliem, kur skatītājs ļaujas Dobē Njaorē balss valdzinošajam spēkam un ķermeņa akrobātiskajām kustībām.

Gadsimtos dziedātas mūzikas spēku Dobē Njaorē izdzied vismaz septiņās Āfrikas valodās. Mūzikas gardēžu vidū viņu uzskata par spožāko mūsdienu Āfrikas mūzikas interpreti, ko nozīmīguma ziņā salīdzina ar tādām žanra leģendām un Āfrikas kultūras vēstnešiem kā Mirjama Makeba un Hjū Masekela.

KultūrasVēstis.lv redakcija piedāvā spilgtāko fotomirkļu galeriju no Dobē Njaorē koncerta, kas notika festivālā SUMMERTIME – aicina Inese Galante 13. augusta vakarā Dzintaru koncertzālē.

Mūzika noskaņai: ŠEIT.

Foto: Agnese Tauriņa, KultūrasVēstis.lv