Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Projekta VIVA LATVIJA! ietvaros notiks grupas TAUTUMEITAS koncerts un meistarklase

Redakcija
Redakcija

17. septembrī, plkst. 20.00 Lielajā ģildē Ineses Galantes jaunā projekta VIVA LATVIJA! ietvaros notiks populārās Latvijas etnomūzikas grupas Tautumeitas koncerts. Tajā skanēs dziesmas no albuma, kas 2019.gadā ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Tautas vai pasaules mūzikas albums”, radio hiti Dai citas meitas un Sadziedami, kā arī pilnīgi jauni singli, kas tika publicēti aizvadītajā vasarā.

“Man jau šķiet, ka dzīvē esmu daudz ko dzirdējusi, redzējusi, bet teikšu atklāti - “Tautumeitas” man bija milzīgs pārsteigums. Skaistas pēc velna, īstas supermodeles un tīri dzied. Talantīgas skaistules. Cepuri nost! Ļoti negaidīti. Gribas piebremzēt, apstāties un ieklausīties - jo tas ir mūsdienīgi, moderni, ar jaunu pieskaņu un oriģinālu ķērienu,” stāsta projekta VIVA LATVIJA iedvesmotāja, operas dīva Inese Galante.

Projekta VIVA LATVIJA! pasākumu unikalitāte ir interaktīvais formāts: koncerti būs apvienoti ar sarunu šovu stila sarunām ar skatītājiem un meistarklasēm, kur mūziķi un izpildītāji dalīsies ar savas meistarības noslēpumiem un atbildēs uz zālē esošo klausītāju jautājumiem. Ir atvērta īpaša telefona līnija, uz kuru jau iepriekš var nosūtīt īsziņu ar savu jautājumu māksliniekiem. Numurs īsziņu nosūtīšanai: +371 20 06 06 30.

Koncerta laikā grupas Tautumeitas dalībnieces atbildēs uz visinteresantākajiem jautājumiem, tāpat skatītājiem būs iespējams uzdot jautājumus tieši no zāles. Vakara vadītājs un moderators būs populārais un šarmantais Valters Krauze.

Tāpat pasākuma viesus gaida vēl viens patīkams pārsteigums – tāpat kā iepriekš sadarbībā ar šokolādes trifeļu ražotāju Pure Chocolate koncerta laikā starp skatītājiem tiks izlozēti dāvanu komplekti.

Grupa Tautumeitas dibināta 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas profesionālas dziedātājas – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Liepiņa un Laura Marta Līcīte. Apburošās meitenes izpilda tautas un mūsdienu kompozīcijas latviešu tradicionālajā daudzbalsības stilā. Maigā, taču jaudīgā dziedāšanas maniere valdzina ar balsu rezonansi un rada, īpašas, prātā paliekošas emocijas.

Lai spilgti un tēlaini nodotu moderno “tautumeitu” domas un jūtas, mākslinieces a capellas stilu papildina ar dažādiem mūzikas instrumentiem. Vairākas grupas dalībnieces ir studējušas etnomuzikoloģiju – grupas daiļradē ir jūtama dažādu zemju tautas mūzikas ietekme. Tembru dažādība, jaunas idejas un eklektiska mūzikā gaume, veiksmīgi apvienojoties, ir radījuši “Tautumeitu” unikālo skanējumu.

Biļetes var nopirkt Biļešu paradīze tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/ru/ev...

Koncerts notiks, ievērojot visus spēkā esošos ierobežojumus publisku pasākumu norisei.

Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/651...

Koncertu organizē: Ineses Galantes fonds.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojs, SIA East-West Transit, AS Antalis, tipogrāfija Eveko, AS Antalis, Pūre šokolāde, Venden.