Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Kristapa Vanadziņa trio 8.martā sveic daiļo dzimumu un piedāvā koncertierakstu 08.03.2021 13:46

No 8. marta radio un digitālajās platformās pieejams Kristapa Vanadziņa trio otrais singls “It doesn’t count when You believe” no 2021. gada maijā gaidāmā vinila albuma “The Love Garden has Overgrown”. Kā īpašs sveiciens Starptautiskajā sieviešu dienā, no 8. marta klausītājiem visā pasaulē pieejams arī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” tapušais koncerta "Mīlestības dārzs ir aizaudzis" videoieraksts.

Šovakar tiešsaistē izskanēs sievietēm veltīta programma “Itāļu baroka pērles” 08.03.2021 11:03

Dzintaru koncertzāle saviem klausītājiem martā turpina piedāvāt baudīt koncertus attālināti. 8. martā izskanēs īpaši daiļā dzimuma pārstāvēm veltīta programma “Itāļu baroka pērles”, kas plkst. 21.00 būs tiešraidē skatāma Dzintaru koncertzāles tīmekļvietnē Dzintaru koncertzāle un Facebook profilā facebook.com

Pirmo reizi Zelta Mikrofons tiks pasniegts kategorijā Labākais albuma dizains 06.03.2021 08:56

Iepriekšējos divos gados Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons ietvaros tika aizsākta tradīcija izcelt albumus, kas pievērsuši uzmanību, pateicoties vizuālajam noformējumam. Pirmo reizi šogad, Zelta Mikrofona 25 gadu jubilejā, jau balvu pasniegšanas ceremonijā tiks godināta arī jauna kategorija “Labākais albuma dizains”, kurā uzvarētāju sveiks ilggadējais ceremonijas sadarbības partneris – izdevniecība Rīgas Viļņi.

Tapusi aizraujoša koncertlekcija par Maestro Raimondu Paulu 05.03.2021 16:46

Par godu Maestro 85 gadu jubilejai pazīstamie un spilgtie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis – sadarbībā ar Kultūrizglītības programmu «Latvijas skolas soma» ir sarūpējuši audiovizuālu koncertlekciju «Mūsu Maestro. Raimonds Pauls». Tas ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi – laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis , kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām.

Ģitārists Jānis Ruņģis izdod trīs kinomūzikas albumus 04.03.2021 10:03

Ģitārists Jānis Ruņģis laidis klajā uzreiz trīs albumus ar kinofilmām tapušu mūziku. Viņa mūzika papildina gan Kristapa Krūmiņa drāmu “Siltums”, gan Armanda Zača īsmetrāžas dokumentālo filmu “Terapija”, gan Armanda Zača un Lienes Lindes dokumentālo darbu “Klātbūtne”.

Zināmi Zelta Mikrofons nominanti kategorijā Popmūzikas albums 03.03.2021 21:42

Kategorija Popmūzikas albums ierasti ir viena no visplašāk pārstāvētajām kategorijām balvas Zelta Mikrofons vēsturē. Šogad šīs kategorijas nominantu pieciniekā iekļuvusi Aija Andrejeva, Dons, Triānas Parks, Chris Noah un MARTA.

Zināmi Zelta Mikrofons nominanti kategorijā Metāla mūzikas albums 01.03.2021 11:07

Pirmo reizi Mūzikas ierakstu gada balvas vēsturē ir izveidota atsevišķa kategorija, kurā tiek izvērtēti metāla mūzikas albumi. Līdzšinējos gados šis žanrs apvienots ar rokmūzikas ierakstiem, taču lielā pieteikumu skaita dēļ šogad šī kategorija sadalīta divās atsevišķās nominācijās.

Kura ir tava mīļākā Raimonda Paula melodija? 28.02.2021 00:19


12. janvārī Maestro Raimondam Paulam apritēja 85 gadi . Cik melodijas sakomponējis Maestro? Diezin vai viņš pats ir skaitījis. Par sakomponēto melodiju skaitu droši vien strīdēsies vēsturnieki un mūzikas speciālisti vēl ilgi. Izvērtēt vai kā savādāk analizēt komponista devumu tautai vairāk kā 60 gadu garumā šobrīd nav pat īsti iespējams, tāpēc piedāvājām savu redakcijas TOP10 un aptaujā aicinājām katram nosaukt savu mīļāko Maestro radīto melodiju.. Līdz 26. janvāra vakaram ceturtā daļa portāla lietotāju par sev tuvāko atzinuši melodiju no leģendārās filmas "Ilgais ceļš kāpās". Balsojumu rezultāti nav noslēgti un tos vari mainīt, jo balsojums turpinās, tāpat kā neapstājas krāties komponista radīto dziesmu krājums

Ieva Sutugova piedāvās digitālo koncertlekciju skolēniem «Imants Kalniņš. 80» 25.02.2021 23:55

Sākot ar šo nedēļu, tiks piedāvāta jauna digitālā koncertlekcija skolēniem visā Latvijā «Imants Kalniņš. 80». Lekciju vadīs populārā dziedātāja Ieva Sutugova, un tā būs veltīta šā gada jubilāram – izcilajam komponistam Imantam Kalniņam, kurš šogad svinēs 80 gadu jubileju. Koncertlekcija notiks programmas «Latvijas skolassoma» ietvaros.

Festivāla “Latvijas Jaunās Mūzikas dienas” komponisti iesaka kompozīciju klausīšanās vietas 25.02.2021 22:57

Festivāls “Latvijas Jaunās Mūzikas dienas” šogad norisināsies tiešsaistē bezrindas.lv no 1. līdz 6. martam. Atklāšanas koncerts būs klausāms bezmaksas Latvijas Radio 3 “Klasika”. Festivāla koncerti šoreiz tiek dēvēti par kājkoncertiem, jo tiešraidi iespējams skatīties jebkur, arī ārpus mājas, un savu koncertu klausīšanās vietas iesaka paši komponisti. Sadarbībā ar interneta žurnālu “Satori”, līdz pat festivāla sākumam tiks publicēti ieteikumi koncertu klausīšanās vietām.

Vēl tikai divas nedēļas iespējams nobalsot par Elektrum Gada dziesmu 24.02.2021 11:32

16. martā jau 25. reizi tiks godināti aizvadītā gada spožākie ieraksti mūzikas profesionāļu vērtējumā. Vienīgā kategorija, kurā savu favorītu un Zelta Mikrofona statuetes ieguvēju var izvēlēties ikviens mūzikas cienītājs, ir Elektrum Gada dziesma.

Festivāls “Saxophonia” šogad izskanēs vienā koncertā 24.02.2021 11:16

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētājā festivālā “Saxophonia” šogad notiks viens koncerts, kurā uzstāsies mūsu saksofonu mūzikas ievērojamie izpildītāji – Rīgas Saksofonu kvartets Arta Sīmaņa vadībā, Latvijas Radio bigbends ar solistu Gintu Pabērzu, “Trio Tresensus” Aigara Raumaņa vadībā, modernā džeza grupa “Lupa”. Koncertā skanēs latviešu mūzikas jaundarbi gan džeza, gan akadēmiskās mūzikas žanros, piedalīsies mūsu izcilā džeza dziedātāja Beāte Zviedre. Koncertu varēs skatīties ReTV 27.februārī pl. 22.00, kā arī 28. februārī pl. 12.30.

Zināmi Zelta Mikrofons nominanti kategorijā Elektroniskās mūzikas albums 24.02.2021 11:06

Kopskaitā kategorijā "Elektroniskās mūzikas albums" iesniegti un izvērtēti 11 ierakstu albumi, ārpus piecinieka paliekot tādiem māksliniekiem kā Thomas Haze, N'WORKS, Puffin, MT$, Heskk un Urbanstep. Nominēto ierakstu vidū iekļuvuši Brimstone (Zelta Mikrofons 2019 laureāts šajā kategorijā), KODEK (2012.gada laureāts), Kasetes, Oriole, Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis.

11 gadus veca obojiste no Latvijas saņem uzaicinājumu koncertēt Karnegija zālē 20.02.2021 10:11

Lai arī biežāk dzirdam par grūtībām, ar ko attālināto mācību laikā saskaras skolēnu vecāki, šis laiks paver arī jaunas iespējas. To pierādījusi arī vienpadsmit gadus vecā ķekavniece – talantīgā obojiste Madara Knēziņa -, kura kā balvu par veiksmīgu piedalīšanos vienā no septiņiem starptautiskajiem festivāliem 2020.gadā saņēmusi ielūgumu šā gada jūnijā uzstāties koncertā «Global Artists Debut Concert» Kārnegija zālē Ņujorkā.

Balvas Zelta Mikrofons pretendentu vidū džeza vai fanka mūzikas kategorijā pieredzējuši un mūsdienīgi mākslinieki 18.02.2021 11:17

Uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā Džeza vai fanka mūzikas albums pretendē Krists Saržants, B.H.A.D. Company, Very Cool People (piedaloties Edavārdiem, ansim un Kristīnei Prauliņai), Kārlis Vanags ar Latvijas Radio bigbendu, kā arī trio Kārlis Auziņš, Matīss Čudars, Ivars Arutyunyan.

“ReTV” būs skatāms koncerts “Dzimuši Latvijā. Latviešu džeza melodijas.” 17.02.2021 09:04

20. februārī plkst. 22.00 televīzijas kanālā “ReTV” būs skatāms koncerts Dzintaru koncertzālē “Dzimuši Latvijā. Latviešu džeza melodijas.” Ņemot vērā publisko pasākumu ierobežojumus, koncerti Dzintaru koncertzālē joprojām ir skatāmi attālināti – televīzijas kanālā “ReTV”.

Zināmi Zelta Mikrofons pretendenti kategorijā Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums 17.02.2021 08:57

Vadoties pēc iesniegto ierakstu stilistiskas un tendencēm, šogad pirmo reizi Mūzikas ierakstu gada balvas vēsturē izveidota atsevišķa kategorija ar nosaukumu “Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums”, kurā nominēti tādi izpildītāji kā Imants Daksis, Jānis Ruņģis, Waterflower un grupas Pamirt, careless afterlife. Kopskaitā 10 ieraksti startēja šajā kategorijā, ārpus piecinieka paliekot tādiem izpildītājiem kā Tree of Dawn, TALA, Doktors Alčēmijs, Dr. Klisicka laboratorija un bfnl.

Zināmi Zelta Mikrofons pretendenti kategorijā Rokmūzikas albums 12.02.2021 12:34

Uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā Rokmūzikas albums pretendē grupas Židrūns, Krāsa, So Lucid Electric Feel, Nova Koma (piedalās Edavārdi un Idus Abra), kā arī ARTURS. Pirmo reizi Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons vēsturē rokmūzikas albumi ir izveidojuši atsevišķu kategoriju no metāla mūzikas ierakstiem. Šī bija otra visplašāk pārstāvētā kategorija aiz Popmūzikas albuma.

Latvijas Jaunās mūzikas dienas šogad strāvos pa vadiem un aicina klausīties koncertus pastaigās 12.02.2021 00:08

Latvijas Komponistu savienības veidotais festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas” (LJMD) šogad noritēs jau desmito reizi, no 1. līdz 6. martam interneta tiešsaistes koncertos no Rīgas, Tallinas un Viļņas koncertzālēm. Festivāla ietvaros izskanēs trīspadsmit latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi. Biļetes uz koncertiem ir pieejamas bezrindas.lv, savukārt, atklāšanas koncerts būs pieejams bez maksas Latvijas Radio 3 “Klasika” mājaslapā.

Lielajai mūzikas balvai nominēti jaunie mūziķi – Daniils Bulajevs, Aivis Greters un Beāte Zviedre 11.02.2021 23:59

Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” ir nominēti - vijolnieks Daniils Bulajevs, diriģents Aivis Greters un dziedātāja Beāte Zviedre. Lielās mūzikas balvas 2020 pasniegšanas ceremonija notiks šā gada 13. martā. Tiešraidē to atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika” pl. 21.05.

Balvu Zelta Mikrofons par mūža ieguldījumu saņems “Knīpas un Knauķi” 11.02.2021 21:11

16. martā, svinīgā un emocionālā pasākumā, tiks godināta bērnu vokālā studija “Knīpas un Knauķi”, saņemot Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Jauniešu korim BALSIS 2 jauni videoklipi un videokoncerts 14. februārī 10.02.2021 10:37

Laikā, kad ārkārtas situācija Latvijā liedz kora dziedātājiem pulcēties, mūzika nepazūd. Jauniešu koris BALSIS līdz ar citiem amatieru kolektīviem turpina savu darbību tiešsaistē.

Orķestris “Rīga” Valentīndienas koncertā no jauna iedzīvinās latviešu estrādes mūziku 04.02.2021 11:47

Šī gada Valentīndienas koncertam Orķestris “Rīga” izvēlējies kādu īpašu tēmu, godinot latviešu estrādes komponistu jubilejas. Koncertprogrammā “Tu un es” orķestrim un tā diriģentam Valdim Butānam pievienosies solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša un Rihards Millers, stāstos dalīsies aktieris Gundars Āboliņš. Koncerta straumēšana būs skatāma 14. februārī no plkst. 19.00 līdz pusnaktij Orķestra “Rīga” vietnēs Facebook un YouTube.

Zināmi Zelta Mikrofons pretendenti kategorijā “Radio hits” 04.02.2021 11:33

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) paziņojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” kategorijā “Radio hits”.

Lielajai mūzikas balvai šogad jauna kategorija 03.02.2021 09:21

Lielās mūzikas balvas 2020 žūrija šogad pieteica jaunu kategoriju – “Par radošu, dosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos”, savukārt šogad nebūs kategorijas “Gada uzvedums”. Jaunajā kategorijā ir nominēti - koncerts “Mālera Piektā un RIXC”, kas notika 13. martā Lielajā ģildē; koncerts - performance “Viens”, kas notika 24. jūlijā koncertzālē “Latvija” un muzikāli performatīvs piedzīvojums “Kamēr… upē”, kuru varāja vērot Gaujas krastā 25. jūlijā.

Laists klajā 5 disku sējums ar visiem Imanta Kalniņa simfoniskajiem darbiem 01.02.2021 10:59

Tie man ir kā kopotie raksti – par jaunizdoto albumu saka Imants Kalniņš. Pagājušonedēļ Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis ar jauno albumu sveica komponistu Imantu Kalniņu, kas ar lielu gandarījumu turēja rokās daudzu gadu darbu – ierakstu kompānijas “Skani” nupat klajā laisto 5 disku sējumu ar visiem komponista simfoniskajiem darbiem.

Aptaujā “Muzikālā banka 2020” uzvar Intars Busulis ar “Dejo vientulību” 01.02.2021 10:30

Sestdien, 30. janvārī, ar krāšņu finālšovu noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja “Muzikālā banka 2020”, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva Intara Busuļa izpildītā dziesma “Dejo vientulību”. Par otru vērtīgāko dziesmu tika atzīta Carnival Youth izpildītā “Vasara bez internetiem”, savukārt trešo vietu ieņēma Triānas parka un Igo kompozīcija “Mālos pelēkos”. Par gada vērtīgākas dziesmas titulu šovakar sacentās 15 klausītāju iemīļotākās un žūrijas atzinību guvušās kompozīcijas.

Lielās mūzikas balvas 2020 kategorijas “Gada koncerts” nominanti 29.01.2021 10:31

Lielajai mūzikas balvai 2020 (LMB 2020) kategorijā “Gada koncerts” ir nominēti trīs krāšņi aizvadītā gada koncerti - “Jūrmalas festivāla” koncerts “Veltījums Marisam Jansonam”, kas notika 29. jūlijā Dzintaru koncertzālē, dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts 10. oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un festivāla “ORGANismi” 24. oktobrī notikušais koncerts “Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO” Latgales vēstniecībā GORS.

Lielās mūzikas balvas 2020 nominanti kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā” 26.01.2021 11:46


Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā” ir nominēti – pianists un komponists Raimonds Pauls, pianiste Agnese Egliņa, diriģents Ainārs Rubiķis un pianists Reinis Zariņš.

Mazās ģildes ēkai - 155 25.01.2021 21:31

1866. gadā Rīgā svinīgi atklāja arhitekta Johana Daniela Felsko projektēto Mazās jeb Svētā Jāņa ģildes namu. 2021. gads Mazajā ģildē tiks aizvadīts jubilejas zīmē, kurā tiks realizētas dažādas aktivitātes visa gada garumā. Jubilejas gadam sākoties, RKTMC “Mazā Ģilde” izsludina trīs konkursus – stāstu konkursu “Reiz Mazajā ģildē..”, fotokonkursu “Mazā ģilde fotoobjektīvā” un bērnu zīmēšanas konkursu “Skaista bilde – Mazā ģilde”, kuros vēlas aicināt radoši iesaistītes Rīgas un Latvijas iedzīvotājus.

Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2021 nominanti 19.01.2021 23:20

Otrdienas pēcpusdienā tiešraidē no RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 tika paziņoti visaptverošākās mūzikas nozares balvas Zelta Mikrofons nominanti. Uz iekļūšanu pieciniekos šogad pretendēja 171 albums, 186 dziesmas, 142 videoklipi, 43 debijas albumi un 19 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 561 pieteikums.

Zināmas “Muzikālās bankas” 15 finālistes 19.01.2021 23:14

Ar klausītāju un žūrijas balsojuma palīdzību noskaidrotas 15 fināla dziesmas, kas turpinās sacensību par 2020. gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā “Muzikālā banka”. Balsojuma otrajā kārtā līdz 26. janvārim tīmekļa vietnē muzikalabanka.lv ikvienam reizi dienā ir iespēja pievienot papildu balsis. Uzvarētājs tiks noskaidrots jau šī mēneša beigās – “Muzikālās bankas 2020” tiešraides apbalvošanas ceremonijā 30. janvārī plkst. 21.15. Pandēmijas dēļ finālšovs notiks bez klātienes skatītājiem, tāpēc krāšņo ceremoniju aicinām vērot LTV1, sabiedrisko mediju portālā lsm.lv un „Muzikālās bankas” Facebook kontā, vai klausīties Latvijas Radio 2.

Žūrija paziņo Lielās mūzikas balvas 2020 nominantus 15.01.2021 00:23

Lielās mūzikas balvas žūrija trešdien, 13. janvārī preses konferencē paziņoja Lielās mūzikas balvas 2020 nominantus. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2. martā. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Radio 2 ēterā 85 stundas skanēs tikai Raimonda Paula mūzika 08.01.2021 17:58

Atzīmējot Raimonda Paula 85.jubileju, Latvijas Radio 2 ēterā sāksies „Maestro mūzikas maratons”, kura laikā 85 stundu garumā skanēs tikai un vienīgi komponista mūzika. Maratons ilgs no 9.janvāra, plkst.11.00 līdz 12.janvāra, plkst.24.00. Tajā varēs dzirdēt labi zināmus un mazāk dzirdētus Maestro teātra, kino, estrādes un populārās mūzikas vokālos un instrumentālos skaņdarbus. Mūzikas maratona laikā izskanēs vairāk nekā 100 stāsti - savas īpašās Paula dziesmas atklās Latvijā pazīstamas personības un klausītāji. Savukārt Latvijas Radio 2 sociālo tīklu kontos būs apskatāmi klausītāju darinātie komponista portreti.

Raimonda Paula dzimšanas dienas koncerts – “ReTV” tiešraidē no Dzintariem 08.01.2021 17:54

Otrdien, 12. janvārī, ar krāšņu koncertprogrammu Dzintaru koncertzālē tiks svinēta Maestro Raimonda Paula 85. jubileja. Ņemot vērā publisko pasākumu ierobežojumus, šogad Maestro dzimšanas dienas koncerts būs skatāms attālināti – televīzijas kanālā “ReTV” plkst. 21.25.

Maestro 85. jubilejā tiešsaistē no Koncertzāles “Cēsis” izskanēs Raimonda Paula trio koncerts 07.01.2021 12:39

Atzīmējot Maestro Raimonda Paula 85. dzimšanas dienu, sestdien, 16. janvārī, plkst. 18.00, tiešsaistē no Koncertzāles “Cēsis” būs klausāms un skatāms koncerts “Raimonda Paula Trio. Jauna mūzika jubilejā”. Saspēlē ar Latvijas džeza mūzikas festivāla Rīgas Ritmi māksliniecisko vadītāju, sitaminstrumentālistu Māri Briežkalnu un igauņu kontrabasistu Toivo Untu programmā izskanēs komponista jaunākie instrumentālie skaņdarbi viņam tik tuvajās džeza noskaņās, kā arī vēl nedzirdētas dziesmas angļu valodā igauņu džeza vokālistes Sofijas Rubinas-Hanteres sniegumā. Koncerts būs skatāms Koncertzāles “Cēsis” un “Biļešu Paradīze” mājaslapās, iepriekš iegādājoties piekļuves kodu.

Sākas „Muzikālās bankas 2020” fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu 05.01.2021 22:50

Otrdien, 5. janvārī, sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā „Muzikālā banka 2020”. Līdz 18.janvārim 25 fināla dziesmas vērtē klausītāji un Muzikālās bankas žūrija, bet no 19.līdz 26.janvārim balsojums turpināsies vairs tikai par 15 dziesmām. Balsošana notiek mājaslapā muzikalabanka.lv. Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums „Muzikālās bankas 2020” apbalvošanas ceremonijas laikā. Tā notiks 30.janvārī, plkst.21.15 tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1, kā arī „Muzikālās Bankas” Facebook kontā.

Latvijas Radio 3 - Klasika ar vērienīgu koncertu svinēs 25. jubileju 05.01.2021 22:45

7. janvārī, ceturtdien, Latvijas radio 3 – Klasika ar vērienīgu koncertu svinēs 25. jubileju. Tiešraide notiks pkst.18.00 Latvijas Radio 3 – Klasika ēterā. Savukārt plkst.21.05 koncertu varēs vērot LTV1 un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Jubilejas koncertā uzstāsies Elīna Bukša (vijole), Iveta Apkalna (ērģeles), Daumants Liepiņš un Raimonds Pauls (klavieres), attālināti Elīna Garanča (mecosoprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Koncertu vadīs Klasikas ētera personības Gunda Vaivode un Orests Silabriedis. Latvijas Radio 3 – Klasika ir vienīgais kultūras un klasiskās mūzikas kanāls Latvijā.

Tradicionālais LNSO Vecgada koncerts jau šonedēļ skatāms tiešsaistē 30.12.2020 21:40

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šīs nedēļas Jaunā gada svinības 31. decembrī aicina aizvadīt kopā, digitālajā vidē – ģimenes lokā, mājas baudot jau par tradīciju kļuvušo LNSO Vecgada koncertu. Darbs pie koncerta sagatavošanas sākas gada pēdējās dienās, lai to nofilmētu un tiešsaistē nodotu skatītājiem 31. decembrī. Tajā diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar temperamentīgo pianistu Vestardu Šimkus un šarmanto solisti Beāti Zviedri klausītājus ievedīs komponistu Ludviga van Bēthovena, Franča Lista un Džordža Gēršvina aizraujošajā skaņu pasaulē. Koncerts tiks papildināts ar kinorežisora Dāvja Sīmaņa vizuālo noformējumu un Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa stāstiem.

Izskanējusi gada sirsnīgākā labdarības akcija “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” 30.12.2020 21:32

11.decembrī Ventspils Koncertzālē “Latvija” tika ierakstīts sirsnīgākais un gada emocionālākais labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”. Koncerts Pirmajos Ziemassvētkos tika raidīts LTV1 un Otrajos Ziemassvētkos to atskaņoja Latvijas radio 1 ēterā.

Nākamā lapa