Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 3


Video: Restaurē dziesmu “Nāk nakts”, saglabājot Groduma balsi

Redakcija
Redakcija
Leģendārā Alda Šteimaņa un Klāva Elsberga dziesma “Nāk nakts” ir piedzīvojusi daudzus izpildījumus, paliekot aktuāla arvien jaunās versijās. Pazīstamais dziesmu “restaurators” Roberts Lejasmeijers radījis tai mūsdienīgu ierakstu, kura pamatā ir versija, kuras ierakstā savulaik piedalījās dziedātāja Jenny May un latviešu rokmūzikas leģenda Jānis Grodums.

Roberts Lejasmeijers:. Jenny May: “Jaunā versija ir fantastiska! Roberts ir ļoti rūpīgi piestrādājis. Bravo!”

Aldis Šteimanis, kurš ir ne tikai dziesmas “Nāk nakts”, bet arī grupas “Bruģis” dziedātās dziesmas “Kaija” autors, stāsta: “Dziesma “Nāk nakts” radās 1987.gada sākumā, kad manās rokās nonāca Klāva Elsberga dzejoļu grāmatiņa "Bēdas uz nebēdu". Varētu teikt, ka dziesma atnāca momentā ¬– paņēmu rokās ģitāru un vienkārši nodziedāju.
Kad šo dziesmu pārdziedāja Jeny May un Jānis Grodums,biju patīkami pārsteigts. Roberta Lejasmeijera versija arī šķiet interesanta, kā saka – cepuri nost!”

Jānis Grodums (1958-2010) savu vokālo partiju iedziedāja 2009. gadā, salīdzinoši neilgi pirms savas došanās mūžībā, un par šo sadarbību izteicās: “Lai arī Jenny May nav bijusi ne uz vienu grupas “Līvi” koncertu, es nekad neatgrūžu jaunas idejas.”
Vērtējums: