Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0


Bungu un dūdu grupai “Auļi” jauns video klips

Redakcija
Redakcija

Bungu un dūdu grupai „Auļi” ir tapis jauns video klips dziesmai „Tāltālu”, kuru 10 gadu jubilejas koncertam grupa ir aranžējusi citādā skanējumā kopā ar madagaskariešu dziedātāju Kilema. Dziesma "Tāltālu" ir madagaskariešu valodā un tā vēsta par to, ka bez mūzikas dzīve nav krāsaina, tā sniedz piepildījumu, nes gaismu un tuvina divas mazas valstiņas - Latviju un Madagaskaru.

"Dziesma ir tik pozitīva un naiva, ka tādā noskaņā tika veidots arī pats klips. Dziedātājs no Madagaskaras atlido uz Latviju, iekāpj mazā retro taksītī un pa ceļam uz koncertu savāc visus bungotājus un dūdotājus. Stāstā mēs spēlējamies ar stereotipiem par latviešiem, piemēram, ka latvieši sēž kokos un pūš pīlītes," teic klipa idejas autors un režisors Didzis Eglītis (studija "Video aģentūra").


Klipā darbojas lelles, kuras tika izgatavotas kā grupas dalībnieku kariķēti līdzinieki. Leļļu autores ir Aija Brikmane un Madara Briede, kuras divu nedēļu laikā izgatavoja 15 vadāmas lelles, lietojot video estētikai maz izmantotu tehniku - vilnas velšanu. Saliekot visu kopā, ir radies unikāls leļļu tēlniecības paraugs. Par iedvesmu tika izmantotas grupas bundzinieka Mikusa Čavarta zīmētas dalībnieku karikatūras.
Autores smalki izpētīja katra grupas dalībnieka raksturīgās iezīmes, mīmiku. Katram personāžam tika izgatavoti tērpi pēc pareizām proporcijām. Visazartiskākais posms bija acu piemeklēšana, lai iedzīvinātu sejas. Tam tika izmantotas gan visu veidu pupiņas, dīkstoši ķiploki, skujas, zirņi un citi dabas materiāli. Beigās "Auļu" prototipi ir sanākuši kā kārtīgi veči. Izgatavošanas laikā autorēm ik pa laikam bija dīvainas sajūtas, kad mājās atrodas 10 sveši vīrieši un daži vēl dušā. Kopumā leļļu radīšanai tika izmantoti apmēram 3 m2 vilnas.

Klipu producēja studija „Video aģentūra”, scenārija autors un režisors ir Didzis Eglītis, producente Marta Romanova, operators Mārtiņš Jansons. Klipa uzņemšanā lelles vadīja profesionāli leļļu aktieri - Ģirts Šolis, Madars Zvagulis, Miķelis Žideļūns, Aleksejs Geiko, Dana Lāce. Bet lielā koncerta epizodē zem skatuves bija ap 30 brīvprātīgie, kuri profesionāļu vadībā, kustināja visu "Auļu" grupu.

Klips tika filmēts Rīgā un tās apkārtnē – pie Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālā teātra, Spilves lidlaukā, Rīgas ielās un mežos.

Klipa tapšanu var redzēt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=1Gk...

Jau ziņots, ka 2013.gada 4.maijā koncertzālē Palladium notiks bungu un dūdu grupas „Auļi” 10. gadu jubilejas koncerts. Koncerts tiek veidots no „Auļu” iepriekš izdoto disku un vēl neierakstītu, bet koncertos popularitāti guvušo, dziesmu izlases. Tās tiek īpaši aranžētas plašākam mūziķu sastāvam, kuru papildinās klasiskie stīgu, pūšamie, sitamie, kā arī tautas mūzikas instrumenti. Apmeklētājiem šajā koncertā būs iespēja dzirdēt ko nebijušu – folk orķestri, ko vokāli papildinās etno dziedātāji. Bungas, dūdas, nedaudz klasikas, roks un etno dziedāšana – tas viss gaidāms „Auļu” jubilejas koncertā.
Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un internetā (www.bilesuparadize.lv).