Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0


Viduslaiku mūzikas ansambļa DIALOGOS koncerts "Barlāms un Jošafats. Buda – kristiešu svētais?" Mazajā ģildē

Redakcija
Redakcija

Ieskandinot Bauskas senās mūzikas festivāla “Vivat Curlandia!” Piektās jubilejas gadu, pirmo reizi Latvijā viesosies un 22. martā plkst. 19.00 Mazajā ģildē uzstāsies leģendārais viduslaiku mūzikas ansamblis DIALOGOS, stāstot par Budu, kurš iejūtas kristiešu svētā lomā.

Ja mēs izraudzītos simts brīnišķīgāko stāstu cilvēces vēsturē, leģenda par Barlāmu un Jošafatu noteikti būtu viena no tiem. Senatnē tā bija ārkārtīgi populāra, turpretī mūsdienās – maz zināma. Šis stāsts dažādās versijās, valodās un tulkojumos pārdzīvojis daudzus gadsimtus. Un tikai visus variantus saliekot kopā vienotā mozaīkā, mums pilnībā atklājas šis unikālais pārkultūru fenomens, kur Buda iejūtas… kristiešu svētā lomā.

Eiropā atzītā viduslaiku mūzikas ansambļa DIALOGOS vadītāja Katarina Livljanić par koncertprogrammu "Barlāms un Jošafats. Buda – kristiešu svētais?" saka:
"Domājot, kā šo stāstu pārvērst koncertprogrammā, es nolēmu kļūt par vēl vienu no šīs leģendas vektoriem: būt stāstnieks, mākslinieks, kurš ar balsi nodod vēstījumu tālāk. Barlāma un Jošafata tēli mums stāsta par daudzvalodu Bābeli un daudzām dažādajām tradīcijām, kas šos varoņus radījušas. Kas gan varētu būt vēl tuvāks šodienas cilvēkam par šādu daudzkultūru vidi un daudzvalodību? Es nolēmu iepazīties ar leģendu septiņos senajos tulkojumos: sengrieķu, latīņu, senslāvu, vechorvātu, vecfranču, viduslaiku oksitāņu un itāliešu. Tā radās mūsu muzikālais vēstījums par Barlāmu un Jošafatu, kurā abi svētie katrā epizodē mainās līdzi dažādām valodām – kā tas noticis jau gadsimtiem ilgi.”

DIALOGOS mūziķi: Katarina Livljanić - balss, ansambļa vadītāja, Albrecht Maurer - fidele, rebeka, Norbert Rodenkirchen - flautas, arfa. Skatuves mākslinieks - Yoshi Oida, video - Tom Schenk.

Uz tikšanos 22. martā plkst. 19.00 Mazajā ģildē un Senās mūzikas festivālā “Vivat Curlandia!” (17. – 19. jūlijs, Bauska).
BIĻETES: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Bilesuparadize.lv

Koncertu organizē Rīgas Senās Mūzikas centrs sadarbībā ar DRAC Île-de-France - Ministère de la Culture et Mécénat Musical Société Générale un MNAAG Musée des Arts Asiatiques – Guimet. Pateicamies atbalstītājiem - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrībai.