Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:373, Did:0, useCase: 3


Sākas gaismas festivāls STARO RĪGA 2015 – piedalies un līdzdarbojies!

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 18. novembrī, ir sācies gaismas festivāls „Staro Rīga”. Ikviens ir aicināts veidot savus gaismas objektus, piedalīties kopīgās gaismu instalācijas “Pavards” veidošanā un balsot par labākajiem objektiem. Festivāls turpināsies līdz pat 21.novembrim, un tā devīze šogad ir „Gaismu sauca... Latvijas māju sajūtu meklējot”.

Apmeklētāji var nobalsot par sev tīkamākajiem objektiem, sūtot īsziņu STAROxx ar objekta numuru uz tālruni 1188. Jāņem vērā, ka ar burtiem A-I numurētie objekti jāaizstāj ar cipariem no 1-9.

Līvu laukumā tiek veidota instalācija „Pavards”, kurā, svinot mūsu valsts dzimšanas dienu, festivāla apmeklētāji tiek aicināti līdzdarboties gaismas un sveču instalācijas veidošanā, katrs tai pievienojot savu līdzatnesto gaismas objektu – apgleznotā stikla traukā ievietotu sveci. "Apgleznojiet burciņas ar dažāda veida krāsām, marķieriem, vai lieciet lietā nagu lakas krājumus. Aplīmējiet tās ar avīzēm, vai ietiniet kreppapīrā, tādējādi radot dažādu krāsu dzīvās gaismas avotus. Mēs aicinām jūs būt radošiem, un izmantot visdažādākās apgleznošanas tehnikas,” aicina projekta autori.

“Staro Rīga 2015” rīkotāji laikā no 18. līdz 21. novembrim aicina ikvienu rīdzinieku veidot gaismas instalācijas savos namu logos, lietojot dažādas gaismas tehnikas, lai svētku noskaņojums pārņemtu visu pilsētu. Rīdzinieki, kas izgaismos savus logus, varēs reģistrēt savus darbus interkatīvā kartē festivāla laikā www.staroriga.lv.

Atgādinām, ka gaismas festivāla „Staro Rīga 2015” objekti būs aplūkojami no 18. līdz 21. novembrim katru dienu no plkst. 18 līdz 23. Visa informācija par festivāla objektiem, kā arī detalizēta karte ar objektu atrašanās vietām pieejama festivāla mājaslapā www.staroriga.lv. Kartes apmeklētājiem pieejamas festivāla info centros Līvu laukumā un Baumaņa skvērā.

Gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad notiek UNESCO Starptautiskā gaismas un gaismas tehnoloģiju gada zīmē. Šajā gadā sabiedrība aicināta novērtēt gaismas tehnoloģiju nozīmi cilvēces kultūras un mākslas attīstībā, uzsverot tehnoloģiju nozīmi ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana, to nozīmi katra cilvēka dzīvē un ikdienā. Pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē īpaša uzmanība tiks pievērsta gaismas un gaismas tehnoloģiju nozīmei cilvēces labklājības sekmēšanā, tostarp informācijas pieejamības, sabiedrības veselības veicināšanā un globālo vides aizsardzības mērķu sasniegšanā.

Gaismas festivāls “Staro Rīga” notiek astoto gadu ar Rīgas domes un festivāla sadarbības partneru atbalstu. Festivālu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību “Atklāj Rīgu”.