Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:367, Did:0, useCase: 3


Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs piedalās starptautiskā cimdu adīšanas seminārā

Redakcija
Redakcija

30.maijā Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs piedalās tautastērpu centra SENĀ KLĒTS organizētā starptautiskā cimdu adīšanas seminārā, kurš notiks no 29.maija līdz 2. jūnijam. Tā dalībai pieteikušies interesenti no ASV, Kanādas, Anglijas, Francijas, Luksenburgas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Pēc tikšanās ar Kuldīgas un Saldus novada adītājām, 30. maijā dalībniekus uzņems pie sevis arī Liepājas muzejs.

Liepājas muzeja programma ietvers meistarklases par cimdu valnīšu adīšanas veidiem un pērlīšu adījumiem, ekspresizstādes un cimdu kolekcijas izpēti muzeja krājumā.

Ārzemju viešņām tiks sarūpēts plašs materiāls par cimdu adīšanu Kurzemē, īpaši vēršot uzmanību uz saglabātajām tautas mākslas vērtībām muzeja krājumā un to pielietojumu mūsdienās.

Savās prasmēs un zināšanās dalīsies TLMS “Liepava” adītājas Aisma Demme, Antra Kukuka, Astra Dzērve, Gaida Gertnere un leģendārā darbmācības skolotāja Rita Pogoska. Semināra darbu bagātinās arī pieaicinātās Ventspils un Saldus meistares Solvita Zarupska un Zinta Vārpiņa.

Savukārt KTIC vadītāja Lia Mona Ģibiete semināra dalībnieces iepazīstinās ar savu grāmatu par suitu etnogrāfiskajiem adījumiem.

Semināra darbā iesaistīsies tulki, Latvijas nacionālā centra lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena un “Senās klēts” tautastērpu eksperte Ziedīte Muze.

Starptautiskais cimdu adīšanas seminārs darbu turpinās Rucavā, bet pirms sava noslēguma Brīvdabas muzejā, paspēs paviesoties arī pie Liepājas TLMS adītājām.