Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:367, Did:0, useCase: 0


Koncertzālē “Cēsis” atklāta mākslas galerija un fotogrāfa Maika Pilkingtona izstāde

Redakcija
Redakcija

Koncertzāle “Cēsis” savu trešo sezonu iesākusi arī ar jaunumiem vizuālās mākslas jomā – koncertzālē esošā izstāžu zāle pārtop par INSIGNIA mākslas galeriju un atklāta britu fotogrāfa Maika Pilkingtona personālizstāde Going solo.

Kopš koncertzāles atklāšanas 2014. gadā, tajā veiksmīgi darbojusies izstāžu zāle, kurā regulāri bija apskatāmas profesionālās mākslas ekspozīcijas. Sākoties jaunajai sezonai un pateicoties auto ražotāja OPEL un tā autorizētā dīlercentra Auto Blitz atbalstam, izstāžu zāle pārtapusi par mākslas galeriju un turpmāk nesīs INSIGNIA vārdu. Tas turpmāk dos iespēju reģiona iedzīvotājiem un koncertzāles apmeklētājiem ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties izcilu mākslinieku darbus.

Kā pirmā jaunajā INSIGNIA mākslas galerijā 17. septembrī tika atklāta Maika Pilkingtona fotogrāfiju personālizstāde, kas būs apskatāma līdz 23. oktobrim.

Maiks Pilkingtons ir angļu fotogrāfs, kurš dzīvo Dublinā un strādā atbildīgā amatā lielā starptautiskā kompānijā. Ar fotogrāfiju Maiks profesionāli nodarbojas 8 gadus un jau ir guvis vērā ņemamus panākumus. Maiks Pilkingtons ir FIAP (La Fédération Internationale de I’Art Photographique) biedrs. Viņa darbus žūrijas ir atlasījušas vairāk nekā astoņdesmit izstādēm un divdesmit dažādiem starptautiskiem Foto Saloniem trīspadsmit valstīs.

Viens no viņa fotodarbiem ir ieguvis medaļu pasaules lielākajā fotogrāfiju konkursā Vienna Salon 2015, Trierenberg Super Circuit.

Mākslas fotogrāfija ir kļuvusi par neatņemamu Maika Pilkingtona dzīves sastāvdaļu, tādēļ viņš ir nolēmis nākotnē savu laiku pārsvarā veltīt šai nodarbei. Autors daudz ceļo un vienmēr savos ceļojumos atrod vietas, kas iedvesmo mākslas fotogrāfijai. Viņš fokusējas uz attēliem, kas ir dabas mainīgo, vienmēr tik smalko vibrāciju inspirēti: tuksneša smiltis, okeāna viļņi, kalnu kores, sniega plašumi un cilvēks visā šajā varenībā... viens, bet ne vientuļš.

Maikls Pilkingtons: "Kolmanskopa ir spoku pilsēta Namībijā, Āfrikas dienvidos, kur man izdevās nokļūt 2014. gadā. Tas ir stāsts par vienas vietas ekonomisko uzplaukumu un pilnīgu lejupslīdi nepilnos piecdesmit gados. 1908. gadā dzelzceļa strādnieki atklāja dimantu atradnes, un ļoti ātri Kolmanskopa kļūst par bagātāko pilsētu reģionā. Savos ziedu laikos te dzīvo kādas 300 ģimenes, tiek uzstādīts pirmais rentgena aparāts un uzcelta pirmā tramvaju līnija Āfrikā. Kad ap 1954. gadu dimanti izbeidzas, iedzīvotāji pamet pilsētu, atstājot to tuksneša smilšu un vēju varā. Šī mistiskā vieta ir atgādinājums patiesībai, ka nekas nesaglabājas, ja par to nerūpējas, pat perfektā vācu tehnika!"

MAIKS PILKINGTONS. GOING SOLO

17. septembris – 23. oktobris

INSIGNIA mākslas galerija

Koncertzālē “Cēsis”,

Raunas ielā 12-1, Cēsis