Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:367, Did:0, useCase: 3


Aicina uz mūsdienīgu un sievišķīgu izstādi “Skapis”

Redakcija
Redakcija

no 14. janvāra līdz 5. februārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, ikviens interesents ir aicināts aplūkot Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” un Lietišķās mākslas studijas “Zemga” kopīgi veidoto izstādi “Skapis”.

Lietišķās mākslas studija “Zemga”, kuras pamatdarbība saistās ar ādas māksliniecisko apstrādi, ir radījusi izstādes darbus, kuri savā būtībā ir ļoti gaumīgi, moderni un praktiski, jo darbu autori tos veidojuši nēsāšanai un lietošanai. To vidū ir somas, zābaki un rotaslietas. Izstādes darbi tiks izkārtoti gluži kā skatlogos jeb stila grupās, kas sastāvēs no silueta, tērpa, detaļām un aksesuāriem. Izstādē piedalīsies arī Tautas lietišķās mākslas studija “Bārbele”, kas ar saviem smalkajiem un rūpīgi izstrādātajiem rokdarbiem lieliski papildinās no ādas veidotos darbus, radot īpašu, sievišķīgu un pārdomātu atmosfēru.
Lietišķās mākslas studijas “Zemga” vadītāja Inga Beikule par izstādi saka tā: „Skapis ir istaba, kur naktīs sačukstas Kleitas, un Somiņas dalās saimnieces noslēpumos. Brošiņas aprunā Krelles, bet Cepures un Šalles lepojas ar saviem rotājumiem. Skapis ir telpa, kur mitinās Gaume un Stils. Tajā no visu skatieniem noslēpušās Kļūdas un Vājības. Skapis glabā un sargā Sapņus un Vēlmes, kas mūs iedvesmo, palīdzot justies pievilcīgām un patikt sev...” Izstāde “Skapis” un savdabīgais izstādes darbu savienojumus apmeklētājam var būt kā iedvesmas avots tā gaumei un stilam, tā var atklāt apmeklētājiem viņu vājības, kā arī likt padomāt par sapņiem un vēlmēm.
Lietišķās mākslas studija “Zemga” darbojas kopš 1990. gada, radot gaumīgus, laikam un modei atbilstošus ādas darbus. Studiju vada Inga Beikule un viņa atzīst, ka vēsturiskais mantojums nemitīgi transformējas atbilstoši laikmetu priekšstatam par skaisto un derīgo, tomēr nezaudē savu identitāti. Studija savā darbībā cenšas radīt lietas, kas palīdz tās dalībniekiem savos izteiksmes līdzekļos būt atšķirīgiem, justies progresīvi un radoši, saglabājot savu nacionālo piederību.
Tautas lietišķās mākslas studija “Bārbele” savu darbību uzsāka 1968. gada un šobrīd to vada Dargmāra Prīberga, kas aktīvi strādā pie studijas radošās izaugsmes, aicinot studijas dalībnieces piedalīties izstādēs ar konkrētām tēmām, tā padziļināti izpētot kādu izstrādājumu grupu vai rokdarbu veidu. Tas ir interesanti gan pašām studijas dalībniecēm, gan skatītājiem.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00
Ieejas maksa
Pieaugušiem EUR 1.00
Pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70