Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:367, Did:0, useCase: 3


Ventspils Pilsētas svētkos Lielajā laukumā tiks atklāta unikāla strūklaka FREGATE "VALZIVS"

Redakcija
Redakcija

Piektdien, 5. augustā plkst. 22:00 ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti pulcēties Lielajā laukumā, kur tiks atklāts unikāls, atraktīvs, pasaules tendencēm atbilstošs pilsētvides dizaina objekts - vācu arhitekta Deivida Kuka (David Cook) projektēta strūklaka "Fregate "Valzivs"".

Atklāšanas pasākumā izskanēs speciāli šim notikumam radīts literārs darbs - Andra Akmentiņa dzejolis “Valzivs”, kā arī čellu trio “Melo-M” muzikāls priekšnesums. Uzrunu teiks Ventspils Pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un strūklakas idejas autors un arhitekts Deivids Kuks.

Strūklakas kompozicionālais risinājums veidots pamatojoties uz vēsturiskajos vizuālajos materiālos atrodamo materiālu par hercoga Jēkaba flotes sastāvā esošā burinieka “Valzivs” ārējo veidolu – burinieka parametriem, tai skaitā mastu skaitu, augstumu, kuģa kopējo garumu un konfigurāciju. Strūklaku kopā veido 20 masti, 8 rājas, kā arī karoga masts, kas aprīkoti ar apgaismojuma un miglas efektu.

“Fregate “Valzivs”” dizaina autors vācu arhitekts Deivids Kuks ir arī topošās mūzikas skolas ar koncertzāles funkciju un Lielā laukuma labiekārtojuma projekta autors.