Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 3


Video: Ķermeņa un kustības valoda laikmetīgās dejas izrādē KORPUSS

Redakcija
Redakcija
Vēl šovakar (24.04) plkst. 19.00 Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē skatāma jauna laikmetīgās dejas izrāde “KORPUSS”, ko veido horeogrāfe un dejotāja Elīna Lutce sadarbībā ar mākslinieci Kristu Dzudzilo. Solodarbs „Korpuss” pirmizrādi piedzīvoja vakar Rīgā, taču gada sākumā izrādes darba versiju Elīna Lutce izrādīja leģendārajā Džadsona baznīcā, Ņujorkā (Judson Memorial Church), kas tiek uzskatīta par postmodernās dejas dzimšanas vietu un ir viens no nozīmīgākajiem punktiem mūsdienu laikmetīgās dejas pasaules kartē. Lorija Apriharda, neatkarīgā producente no Ņujorkas, Elīnas uzstāšanos Džadsona baznīcā raksturo kā „pārsteidzošu un spilgtu”, kā arī izceļ skaisto kustību kvalitāti. (Dance.lv Journal)

Izrādē horeogrāfe pēta ķermeni, tā komunikāciju ar ārpasauli un pašam ar sevi, uzdodot jautājumus arī par cilvēka un ķermeņa ierobežojumiem – gan citu noteiktiem, gan pašu izvēlētiem. Izrādes centrā ir doma par mūsdienu cilvēku un viņa vēlmi vienmēr būt skaistam un bieži vien – ne līdzīgam sev. Vai tas atbrīvo vai ierobežo?

Izrādi organizē laikmetīgas dejas mākslinieku apvienība „ĀRĀ” jeb biedrība "PARTY".
Studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 2 EUR atlaide no biļetes cenas. Atlaide tiek piemērota biļetes pirkšanas brīdī.
Izrādes tapšanu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Epadomi un KultūrasVēstis.lv piedāvā Rīgas pirmizrādes fragmentus
kā arī izrādes veidotāju- dejotājas un horeogrāfes Elīnas Lutces un mākslinieces Kristas Dzudzilo pārdomas pēc izrādes
Vērtējums: +1