Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 0


Uzlīmes un zīmes

Redakcija
Redakcija

No 10. septembra līdz 2. oktobrim Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Linasa Liandzberģa (Lietuva) izstāde “Uzlīmes un zīmes”.

Linasa Liandzberģa glezniecībai raksturīga spēle ar dažādām nozīmēm, kas savienotas visdažādākajos veidos, tādejādi radot intriģējošu attēlu. Racionāli konstruētās kompozīcijas sastāv no kontrastiem un paradoksiem, kas ietver absurdas naratīva norādes, tās, balstītas ne tikai ikdienas pieredzē, bet runā arī par globālām problēmām. Gleznās ietverti vairāki līmeņi, kā gleznieciskā, stilistiskā tā arī saturiskā nozīmē. Dažādi māksliniekam interesējoši objekti, piemēram, nanotehnoloģijas, mākslas darbos kļūst par simboliem. Stilistiskie savienojumi – klasiskā glezniecība, popārta elementi, košie laukumi, kas rada optiskos efektus, konceptuāli kļūst par vēsturiskiem līmeņiem. Māksliniekam piemīt spēja konceptuāli apvienot dažādo plastisko izteiksmi, piemēram, bieži viņa darbu augšējā slāņa košie laukumi kontrastē un pārklāj fonā esošo maigi izstrādāto ainavu. Gleznās rasts balanss starp māksliniecisko ekspresiju, kas ierosmi radusi prātā un emocijās, un plašāka eksistenciāla pieredze, līdz ar to radot brīvāku un plašāku, maināmu skatpunktu mākslas skatītājam.

Līdzās Linasa Liandzberģa glezniecības darbiem, izstādē būs aplūkojams mākslinieka Rokas Dovidena darbs “Keramika ir jaunais video”, instalācija ko veido keramikas objekti un LED displejs. Konkrētajā darbā mākslinieks saistošā veidā runā par nepārtrauktiem vairošanās procesiem, arhaiskā un jauno tehnoloģiju, runājot par vecā un jaunā attiecībām mākslā, kā arī tehnoloģiju un kultūras mijiedarbību.

Linas Liandzberģis absolvējis Lietuvas mākslas akadēmiju (1989), šobrīd ir viens no atzītākiem vidējas paaudzes māksliniekiem Lietuvā. Savas mākslinieciskās idejas realizē ne tikai glezniecībā, bet arī veidojot videodarbus un instalācijas. Regulāri piedalās grupu izstādēs Lietuvā un ārpus tās robežām, kā arī sarīkojis vairāk nekā piecpadsmit personālizstādes Lietuvas, Vācijas un Ukrainas un citu valstu izstāžu zāles.

Rokas Dovidenas – labi zināms, aktīvs Viļņas laikmetīgās mākslas pārstāvis, kopš Viļņas akadēmijas Keramikas katedras absolvēšanas (2000) vienmēr centies izmantot un apvienot visdažādākos mēdijus – fotogrāfiju, video, animāciju un klasisko mākslu. Izstādes piedalās kopš 1994. gada.

Izstādes atklāšana notiks 2016. gada 10. septembrī pulksten 19:00 Kuldīgas mākslas namā 1905. gada ielā 6, Kuldīgā.