Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 0


Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Leldi Lietavieti

Redakcija
Redakcija

Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Leldi Lietavieti
Lelde Lietaviete

Fonds "Mākslai vajag telpu" aicina uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību dažādu jomu pārstāvjus un veido stāstu sēriju. Jaunākā saruna ar RīgaTV24 televīzijas personību, žurnālisti Leldi Lietavieti.

Lelde Lietaviete stāsta, ka māksla viņai pazīstama jau no bērnības. Viņa tika audzināta ar apziņu, ka māksla ir kaut kas vērtīgs. Tagad Lelde arvien biežāk iet uz mākslas izstādēm un izjūt to kā nepieciešamību. “Sajūta, ka māksla ir vajadzīga, ir jau dziļi iesakņojusies”, atzīst žurnāliste. Visvairāk viņu iespaido tieši laikmetīgā māksla, kas runā par problēmām un aktualitātēm, kas norisinās tieši šobrīd.

Par to vai ir vajadzīgs mūsdienu mākslas muzejs, jautājumu vispār nav, uzskata Lelde, tāds noteikti ir vajadzīgs. Bet, ja domā par tā atrašanās vietu, tad RTU ēka Lietavietei šķiet perfekta. Tā ir piemērota gan atrašanās vietas ziņā, gan tāpēc, ka muzejs nav jāceļ pilnīgi no jauna, bet var izmantot esošo ēku, kuru iespējams pielāgot muzeja vajadzībām.

Lelde ir pārliecināta, ka arī maziem bērniem māksla interesē. Ja domājam, ko varēsim piedāvāt, kad šie bērni pieaugs, tad viņiem vajadzētu iepazīt ne tikai klasiskos mākslas periodus, bet arī mūsdienu mākslu, kas runā par aktuāliem jautājumiem. Laikmetīgās mākslas darbi liek domāt un neļauj smadzenēm notrulināties, tie liek attīstīties un paplašināt savu horizontu. Žurnāliste atzīst, ka mākslu vēl tikai iepazīst un vēlas turpināt augt savā mākslas izpratnē. Mākslu kā vērtību viņa gribētu audzināt arī saviem bērniem.

Lelde Lietaviete iesaka ikvienam apmeklēt izstādes, kas tiek atklātas teju ik nedēļu. Tā ir iespēja ne vien baudīt mākslu, bet arī tikties ar māksliniekiem. Lelde iedrošina ikvienu iepazīt mākslas darbus un to radītājus personiskā pieredzē un nekautrēties izstādē iet klāt uzdot sev interesējošus jautājumus.


Fonds "Mākslai vajag telpu" tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas un nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka mūsdienu mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.