Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:362, Did:0, useCase: 3


Video: Prezentēts video projekts "Mākslas restaurācija muzejā"

Redakcija
Redakcija
7. oktobrī, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) kopā ar advokātu biroju “Ellex Kļaviņš” atklāja jaunu izglītojošu video projektu “Mākslas restaurācija muzejā”.

“Restaurācija ir viena no svarīgākajām muzeja darba nozarēm, un īpaši mākslas muzejos tai ir liela nozīme. Mākslas darbi muzeja kolekcijā nonāk visdažādākajās saglabātības pakāpēs, un mūsu uzdevums ir par tiem rūpēties, saglabāt un parādīt sabiedrībai. Restauratoru darba galarezultāts ir apmeklētājam redzams, taču ilgstošais restaurācijas process paliek līdz galam neizzināts, un to šis projekts palīdzēs iepazīt,” stāsta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Sākot ar 7. oktobri ikvienam interesentam LNMM mobilajā lietotnē (kā jauns maršruts), mājas lapā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, YouTube kanālā, Facebook un Instagram lapās, kā arī interneta ziņu portālā “Delfi” ir pieejamas 8 jaunas video sērijas “Mākslas restaurācija muzejā” (latviešu, krievu un angļu valodā). Projekts tapis partnerībā ar advokātu biroju “Ellex Kļaviņš” un turpina skatītāju atzinību guvušās iniciatīvas “Vienas gleznas stāsts I” (2017), “Vienas gleznas stāsts II” (2019) un “Viena fotogrāfa stāsts” (2019).
Vērtējums: