Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:362, Did:0, useCase: 3


Mākslas centrā NOASS atklās Līvas Arnavas personālizstādi “Varbūt Tiešām”

Redakcija
Redakcija

Šā gada 8. augustā Mākslas centrā NOASS tiks atklāta Līvas Arnavas personālizstāde “Varbūt Tiešām”, kas aplūkos dažādus cilvēka uztveres aspektus mūsdienu informācijas laikmetā. Izstādes atklāšana notiks no pl.18.00, tai sekos tekstgrupas “Orbīta” un projekta “Gas of Latvia” performances vakara izskaņā.

"Teksti bez konteksta, viltus ziņas un izdomātas atmiņas.
Varbūt Tiešām visa pamatā ir slikta redze? Mēs vienkārši ļoti slikti redzam."

Ar šādu lakonisku pieteikumu savā pirmajā personālizstādē uzstājas jaunā māksliniece Līva Arnava. Uzstādījums, ka visu, ar informācijas laikmeta saistītu likstu pamatā vienkārši ir slikta redze, protams, ir apzināti sakāpināts. Drīzāk tas ir tikai sākums plašākai pētniecībai un radošas domas attīstībai.

Personālizstāde veidota kā multimediālu instalāciju virkne, kura veltīta cilvēka redzes un domāšanas mijiedarbībai, un tās ideju aizmetņi rodami gan mākslā, gan medicīnā un fizikā. Izstāde ar grafikas, fotogrāfijas, animācijas un citu izteiksmes formu palīdzību skatītājus vedīs cauri savas uztveres un apziņas līkločiem.

“Šodien informācijas aprites ātrums ir sasniedzis vēl nebijušus tempus un apjomus. Attiecīgi visapkārt esošais satura jūklis nereti kļūst mulsinošs, un arvien būtiskākas kļūst tādas prasmes kā informācijas filtrēšana un kritiskā domāšana. Šīm prasmēm pamatā ir divas vitāli svarīgas spējas – redzēt un domāt. Tomēr ir skaidrs, ka cilvēki gan redz, gan domā atšķirīgi”, uzsver izstādes autore Līva Arnava.

Izstādē būs iespējams gan pārbaudīt redzi, gan paņemt beidzot acis rokās vai arī tieši pretēji – gremdēties aizvērtu acu ainavās un mēģināt atminēties "kā tad tur īsti bija".

Līva Arnava (dz.1996) 2018. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļu, un šī ir viņas pirmā personālizstāde. Savos darbos Līva kombinē acumirklīgas asociācijas ar rūpīgi izstrādātu un daudzslāņainu idejisko bāzi, kas mākslas vērotājam taptu saprotamas tikai pēc ilgāka laika un iedziļināšanās. "Man šķiet, šajā ar informāciju pārbāztajā laikmetā, pievienojot savu artavu (jo, radot jaunu mākslu, neizbēgami tiek kultivēts informācijas apjomuma pieaugums), ir nepieciešams, ka mākslas vērošana paredz dažādus formātus. Var ātri izskriet cauri, var stundām pētīt un analizēt, un abi šie formāti strādā. Abējādi no tā ir kāds labums. Uz to es arī tiecos."

Izstāde galerijā “Noass” būs skatāma līdz šā gada 15.septembrim, izstādes norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.