Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:331, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Viktora Lapčenoka labāko dziesmu TOP10 19.01.2019 18:55

16. janvārī 72. dzimšanas dienu svinēja leģendārais latviešu estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks. Sveicot izcilo dziedātāju apaļajā jubilejā, piedāvājam atcerēties dažas no neskaitāmajām Viktora Lapčenoka estrādes dziesmām un nobalsot par sev tuvāko. Daudz laimes, veselības, dzīvesprieka un vēl daudz skaistu koncertu māksliniekam!

Vakars ar Oskaru, Rozā Dāmu un Rēziju 13.10.2015 14:18

Tās dienas vakarā kaut kas mainījās - salūza, sadrupa mazos gabalgabaliņos, lai caur katarsi rakstos vietā kas cits - tīrāks, gudrāks, jūtīgāks. Mīlošāks.
Šīs izrādes beigās visi Kamerzāles skatītāji aplaudēja, kājās stāvot un slaukot asaras. Rēzija to pašu darīja uz skatuves. Tā – dodot un ņemot. Sirds pret sirdi.

Pēc franču rakstnieka Ērika Emanuela Šmita (1960) stāsta Oskars un Rozā Dāma (2002) tapušais Viestura Meikšāna dramatizējums viņa režijā – Rēzijas Kalniņas monoizrāde – pirmizrādi piedzīvoja 11. septembrī, divkārt nozīmīgā dienā, kas latviešiem būtiska kā Raiņa dzimšanas diena, bet pasaulei – kā traģisks atgādinājums par terora aktu Ņujorkā. Vēl – te figurē skaitlis divpadsmit. Un bērna vēstules Dievam.

Piedalies konkursā un laimē divus ielūgumus uz izrādi "MAZAIS PRINCIS" 13.10.2015 11:37

Piedalies portālu KultūrasVēstis un epadomi.lv rīkotajā konkursā un laimē divus ielūgumus uz Jura Kulakova muzikālo izrādi “Mazais princis”, kas tapusi pēc Antuāna de Sent-Ekziperī stāsta motīviem, 19. novembrī plkst. 19.00 koncertzālē "Rīga" Akadēmijas laukumā 1.

Sākas amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri 2015” 12.10.2015 17:34

No 17. līdz 25. oktobrim rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt amatierteātru festivāla „Rīga spēlē teātri 2015” izrādes, tajā skaitā drāmas, kustību teātra un pantomīmas uzvedumus, pasakas un izrādi zīmju valodā nedzirdīgiem cilvēkiem. Festivālā piedalās gan Rīgas amatierteātri, gan viesi no Jūrmalas un kaimiņrepublikas Lietuvas.

Džeza talanti satiekas Rīgā. „Riga Jazz Stage 2016” gaidās 12.10.2015 11:34

Sākusies pieteikšanās starptautiskajam džeza mākslinieku konkursam „Riga Jazz Stage 2016”.

Konkurss norisināsies no 7. līdz 9. aprīlim kinoteātrī „Splendid Palace”, tam pieteikties aicināti jaunie izpildītāji nominācijās „Džeza vokāls” un „Džeza trombons”.

Stāsti, kas senāki par pašu pasauli. Brīvdienas kopā ar Liepājas ceļojošo cirku Beztemata 12.10.2015 11:11

Vai Jums jau ir saplānots maršruts, kurp vest savus bērnus visīstākajā rudens laikā baudīt interesantus un mazliet trakulīgus piedzīvojumus?

Ceļojošais cirks Beztemata ir sarūpējis virkni neaizmirstamu atrakciju ne vien cirka, bet arī ekskursiju un izrāžu formā. Izvēlies savai ģimenei piemērotāko!

Eiropas deju mūzikas fenomens – Disco 80’s 8.novembrī Rīgā! 11.10.2015 13:29

Vairāk kā jebkuru piedzīvoto vēstures desmitgadi, 80. gadi ir tie, kurus ikviens deju mūzikas fans vēlas atcerēties visvairāk - spožas gaismas, disko lampas, krāšņi tērpi un kuplas frizūras, izgaismota deju grīda un stundām ilgas dejas ritmiskās pop mūzikas pavadībā. Lai kaut uz mirkli atgrieztos pagātnē un no jauna izbaudītu sajūtas, kas pārņēma tālajos 80-ajos, joprojām visur pasaulē, bet īpaši Eiropā tiek organizētas neaizmirstamas diskotēkas ar spožāko disko mūzikas zvaigžņu piedalīšanos. Pavisam drīz šajās sajūtās būs iespējams atgriezties arī Rīgā, jo jau 8.novembrī “Arēnā Rīga” norisināsies lielākā 80-o gadu diskotēka - Disco 80’s.

„Liepāja – Helifaksa – Ņujorka” liecība par Liepājas nozīmi lielo pārmaiņu laikmetā 09.10.2015 13:16

16. oktobrī plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 atklās Liepājas ostas vēsturei veltītu izstādi „Liepāja – Helifaksa – Ņujorka”. Izstāde stāsta par nozīmīgu posmu Liepājas pilsētas un ostas attīstības vēsturē – emigrantu kustību caur Liepājas ostu.

19. gs. beigas, 20. gs. sākums Liepājā ir ekonomiskā uzplaukuma laiks. Straujā infrastruktūras attīstība, ostas padziļināšanas un pārbūves darbi ieved Liepāju jaunā pārmaiņu laikmetā.

Riga IFF: eksperimentālā kino un īsfilmu programma „Short Riga” 09.10.2015 10:20

Šogad Latvijas kino festivāliem piebiedrojies jaunais īsformāta kino pētnieks, jauno talantu aizgādnis un svaigu audiovizuālo izteiksmes līdzekļu meklētājs “Short Riga”.

Pieredzes bagātā „Short Riga” kuratoru apvienība šogad noskatījusies vairākus tūkstošu īsformāta filmu un video, lai izvēlētos Starptautiskā īsfilmu konkursa, Baltijas Studentu konkursa un Baltijas mūzikas video konkursa dalībniekus. Rezultātā izvēlēti 44 īsformāta darbi, kas tiks izrādīti deviņos seansos kinoteātrī „Kino Bize” laikā no 21. līdz 24. oktobrim.

„Mākslas stacijā Dubulti“ atklās laikmetīgās mākslas izstādi #Džemma90 – MVT Vasaras mājas noslēgums 08.10.2015 11:10

16. oktobrī Mākslas stacijā Dubulti, Jūrmalā tiks atklāta grupas izstāde „#Džemma90 – MVT Vasaras Mājas noslēgums”. Tā apkopos šīs vasaras garumā fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38 skatāmo personālizstāžu sēriju, kuru veidoja septiņu latviešu mākslinieku darbi. Izstādes atklāšanas ietvaros tiks prezentēts arī projektam veltītais katalogs.

Izstāžu cikla galvenā varone bija latviešu māksliniece – gleznotāja Džemma Skulme, kurai šogad aprit 90 gadu. Šī notikuma ietvaros Džemmas daiļrade kalpoja kā izejas punkts, kā katalizators eksperimentālu mākslas darbu tapšanai, rodot jaunus komunikācijas mehānismus, koncentrējoties uz mākslu kā leģitīmu saziņas līdzekli nevis klišejisku pārstāstu.

Supergrupa Remix šoruden ar koncertiem četrās Latvijas pilsētās atzīmēs savu 30. jubileju 07.10.2015 14:36

Pirms 30 gadiem, tajos tālajos laikos, kad brīva Latvija vēl bija kā sapnis, tika dibināta grupa Remix. Kas tad ir šī supergrupa Remix?

Igo, Aivars Hermanis, Jevgēņijs Ščapovs, Eduards Glotovs, Uldis Marhilēvičs un Vilnis Krieviņš toreiz – 80 gadu beigās atraktīvi puiši un nu – pēc 30 gadiem vīri, kuri savā šarmantajā vecumā joprojām spēj salauzt meiteņu sirdis. Viņi visi kopā – Remix.

10. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde Rīgas Porcelāna muzejā 07.10.2015 13:19

No 9. oktobra līdz 29. novembrim Rīgas Porcelāna muzejā aicinām aplūkot 10. starptautisko mazo formu porcelāna izstādi. Šoreiz tās tēma „Vēsture 1:10”.

Izstāde jau desmito reizi pulcē pašmāju un ārvalstu māksliniekus, kuri gatavi izmantot porcelānu, lai radītu mākslas darbu, kas nepārsniedz 15 cm dimensijas. Lai atzīmētu starptautiskās izstādes jubilejas reizi, izvēlēta arī attiecīga tēma „Vēsture 1:10”. Tas ir vēstures nogrieznis, kuru iespējams analizēt gan kopumā, gan katru no izstādēm, māksliniekiem vai darbiem atsevišķi.

No stabules līdz saksofonam 07.10.2015 12:26

Trešdien 14. oktobrī un sestdien 17. oktobrī plkst. 13.00 kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā zālē notiks koncerts „No stabules līdz saksofonam”. Šis ir pirmais koncerts sarunu ciklā „Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!”, kuru visa mācību gada garumā vadīs dziedātājs un aktieris Daumants Kalniņš. Koncertā piedalīsies Orķestris „Rīga”, diriģents Guntis Kuzma un dziedātāja Annija Putniņa. Sarunas par mūziku „Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!” ieteicamas bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Laimē 6 ielūgumus uz grupas KLAIDONIS koncertu 9.oktobrī 06.10.2015 12:35

Piedalies portālu KultūrasVēstis.lv un Epadomi.lv konkursā un laimē 6 ielūgumus uz grupas KLAIDONIS koncertu, kas notiks 9.oktobrī koncertbārā "Laternu stundā. 3 laimīgie konkursa uzvarētāji saņems katrs 2 ielūgumus un iespēju bez maksas apmeklēt pasākumu

Piedalies konkursā un laimē ielūgumus uz 15. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas pasākumu (1) 05.10.2015 18:18

Piedalies portāla KultūrasVēstis.lv organizētajā konkursā, kas tapis sadarbībā ar Baha mūzikas fondu, un laimē divus ielūgumus uz 15. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla Rudens cikla atklāšanas pasākumu - 7. novembrī plkst. 19.00 Mazajā Ģildē ansambļa „Les Talens Lyriques” koncertu.

Režisors Pauls Timrots iestudē traģikomēdiju “Svēta lieta” 05.10.2015 12:23

21.oktobrī Dailes teātra Kamerzālē notiks Florida Buļakova traģikomēdijas “Svēta lieta” pirmizrāde. To iestudē režisors Pauls Timrots.

Izdots CD albums “Rainis un Aspazija Raimonda Paula dziesmās” 05.10.2015 09:40

Izdota unikāla dziesmu izlase, kurā apkopotas komponista Raimonda Paula dziesmas, kuru pamatā ir Raiņa un Aspazijas dzeja. Albumā iekļauti dziesmu cikli, kurus izpilda Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris un solists Jānis Sproģis. Savukārt dziesmu ciklu “Baltās dziesmas” izpilda bērnu ansamblis Dzeguzīte un daudzas no šīm dziesmām jau ir kļuvušas par latviešu populārās mūzikas klasiku. Šīs dziesmas dzied kori, bērnu ansambļi, solisti un tās izdejo pazīstami deju kolektīvi.

17. decembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks Elīnas Garančas solokoncerts – veltījums Anitas Garančas piemiņai 04.10.2015 11:53

17. decembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas solokoncerts. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stāsies ļoti populārs un iemīļots diriģents Karels Marks Šišons. Koncerta programmā iekļautas skaistākās operārijas kā sirsnīgs veltījums nesen mūžībā aizgājušās izcilās vokālās pedagoģes Anita Garančas piemiņai.

Ar grandiozu šovu Rīgā viesosies grupa “Scorpions” 01.10.2015 21:37

Viena no pasaulē populārākajām rokmūzikas grupām “Scorpions” devusies pasaules turnejā “Return to Forever tour”, kuras laikā 22.februārī ar iespaidīgu šovu uzstāsies Arēnā Rīga. Koncerta apmeklētājiem būs iespējams novērtēt dziesmas no grupas jaunākā albuma, un, protams, arī leģendārās kompozīcijas, kas “Scorpions” padarījušas par smagās mūzikas superzvaigzni.

Piedalies konkursā un laimē grāmatas brīviem atpūtas brīžiem 01.10.2015 13:02

Piedalies portālu KultūrasVēstis.lv un Epadomi.lv rīkotajā konkursā, kas tapis sadarbībā ar Latvijas grāmatu izdevniecībām "The White Book", "J.L.V." un "Zvaigzne ABC", un laimē trīs interesantas grāmatas gariem rudens vakariem - kaislīgiem lasītājiem būs iespēja baudītājiem nopietnu romānu ar fantastikas elementiem "Putenis", spraiga sižeta romānu "Spēle sākas", kā arī dziļi patiesu romānu par cilvēka dabu "Simts gadi".

Izrādi “Ziloņa dziesma” Dailes teātrī iestudē Andrejs Žagars 01.10.2015 09:59

Ar izrādi „Ziloņa dziesma” Dailes teātrī kā režisors atgriežas kādreizējais Dailes teātra aktieris Andrejs Žagars. Nikolā Bijona lugas iestudējuma pirmizrāde Mazajā zālē notiks 16.oktobrī.

„Ziloņa dziesma” ir kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona (dz.1978) pirmā luga, kas pirmizrādi piedzīvojusi 2004.gadā ASV. 2014.gadā kanādiešu režisors Šarls Binamē tai radījis filmas versiju.

Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Ivetu Vecmani 30.09.2015 09:36

Fonds "Mākslai vajag telpu" turpina video stāstus par Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību, kā arī mākslas nozīmi cilvēku dzīvē. Izteikt savu viedokli par šiem jautājumiem tiek aicināti dažādu profesiju pārstāvji. Jaunākajā video saruna ar latviešu dizaineru konceptveikala "Taste Latvia" radošo direktori Ivetu Vecmani.

Elektroterapija – veselībai un skaistumam 29.09.2015 12:14

Elektroterapija ir jau sen pazīstama fizioterapijas metode, kura popularitāti nav zaudējusi arī mūsdienās. Viena no zināmākajām elektroterapijas procedūrām, kuru šodien izmanto gan skaistumkopšanā, gan ārstniecībā, gan profilaksē, ir darsonvalizācija. Šīs metodes autors ir franču fiziķis Žaks Arsēns Darsonvals, un tā pirmo reizi medicīnā tika izmantota jau 19. gadsimta beigās. Lai arī šīs procedūras nosaukums biežāk tiek saistīts ar kosmetoloģiju, tā nav vienīgā un galvenā nozare, kurā to efektīvi izmanto, jo šī metode tiek pielietota arī medicīnā un spēj ārstēt, uzlabot veselību, kā arī mazināt dažādu slimību simptomus. Kas ir darsonvalizācija un kādos gadījumos to izmanto tieši medicīnā, stāsta Premium Medical fizikālās terapijas māsa Dace Tirzīte un dermatoloģe veneroloģe Ludmila Čigorevska.

Starptautiskais simpozijs MARK ROTHKO 2015 no 25. septembra līdz 8. novembrim 28.09.2015 11:43

Starptautiskais simpozijs „MARK ROTHKO 2015” ir glezniecības meistaru satikšanās vieta Daugavpilī - pilsētā, kurā dzimis Marks Rotko, lai jau vienpadsmito gadu veidotu glezniecības piemiņu izcilajam glezniecības meistaram un papildinātu Daugavpils Marka Rotko mākslas centra laikmetīgās glezniecības kolekciju.

Šogad simpozija noslēguma izstāde skatāma līdzās Latvijas glezniecības meistara Valda Buša darbiem. Par Buša priekšteci glezniecībā nereti uzskata Matisu. Arī pats mākslinieks nekad to nav noliedzis. Matisa „Sarkanā istaba” bija viens no darbiem, kurš spilgti uzrunāja un noteica arī Rotko glezniecību.

Hosē Manuels Sirija. NENOSAUKTAIS... NENOTVERAMAIS 28.09.2015 11:00

Es izšķīros rakstīt šo rakstu par Manuelu Siriju tieši tā, kā no manām atmiņām uzplaiksnīja vārdi. Tā, kā atnāca domas. Verbālā abstraktā ekspresionisma veidā. Tas ir absolūti sirreāli, jo tam nav nekā kopīga ar viņa darbiem, ar apziņu, nedz arī ar bezapziņu. Lietojot juridisko terminoloģiju, rakstīju tā, kā tas varētu būt bijis.Es sēžu pie loga, no kura viss, ko varu redzēt, ir jūra. Plaša monohroma jūra. Tumša un ar viegli iesvītrotām baltām viļņu mugurām. Zeme nav redzama. Debesis ir maigi zilas un baltas. Šī secīgā atkārtošanās būtībā ir perfekti abstrakta izpausme, lai arī cik reāla tā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena vai paviršā interpretācijā.

Intars Rešetins iestudējis savu otro darbu Dailes teātrī – „Ja tevis vairs nebūtu” 28.09.2015 10:22

Savu otro režijas darbu Dailes teātrī iestudējis Intars Rešetins – 30.septembrī Mazajā zālē notiks Floriana Zellera lugas „Ja tevis vairs nebūtu” jauniestudējuma pirmizrāde.Florians Zellers (dz.1979) ir franču rakstnieks un dramaturgs, kura darbi ir tulkoti daudzās valodās. Vairākas Zellera lugas ir saņēmušas Moljēra balvu, kas ir Francijas augstākā godalga teātrī.

Rīgas Latviešu biedrības namā notiks koncerts „Rainis un Bruno Skulte Latvijai” 25.09.2015 13:25

2015. gada 11. oktobrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē (Rīgā, Merķeļa ielā 13) notiks koncerts „Rainis un Bruno Skulte Latvijai”, kurā skanēs Raiņa iedvesmotā Bruno Skultes simfoniskā poēma, sērdieņu dziesma - mistērija „Daugava”, kantāte „Dziesmu vairogs” (Jānis Veselis, Andrejs Eglītis), kā arī virkne sieviešu, vīru un jauktā kora dziesmu.

Džemma Skulme savā 90 gadu jubilejā aicina Latvijas politisko eliti apzināties mākslas un kultūras telpas fundamentālo nozīmi 25.09.2015 11:14

Trešdien, 2015. gada 23. septembrī plkst. 17.00, Kalnciema kvartālā (Kalnciema iela 35, Rīga) norisinājās fonda Mākslai vajag telpu “Vasaras Māja” izstāžu cikla noslēgums un Džemmas Skulmes 90 gadu jubilejas sumināšana.

Pasākumu apmeklēja vairāki augsta ranga Latvijas politiķi, kā arī citas mūsu sabiedrībai zināmas un nozīmīgas personas. Jubilāri godināt bija ieradušies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, finansu ministrs Jānis Reirs, veselības ministrs Guntis Belēvičs, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis un citi viesi.

Mūžībā aizgājis Kārlis Zariņš 23.09.2015 15:45

Mūžībā aizgājis Kārlis Zariņš (6.07.1930 – 23.09.2015). 23. septembrī pēc smagas slimības mūžībā aizgājis izcilais latviešu tenors Kārlis Zariņš. Latvijas Nacionālā opera un balets izsaka visdziļāko līdzjūtību leģendārā mākslinieka ģimenei, kolēģiem un audzēkņiem.

24.septembrī – Dailes teātra Izdevīgā diena 23.09.2015 11:35

24.septembrī biļetēm uz vairākām Dailes teātra septembra un oktobra izrādēm Lielajā zālē tiks piemērota 50% atlaide.

Baha kamermūzikas festivāla Rudens ciklā pieci spilgti koncerti 22.09.2015 11:55

No 7. novembra līdz 4. decembrim notiks 15. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla Rudens cikls. Festivāla vadītāja Aina Kalnciema piedāvās piecus spilgtus koncertus, kas aicina iedziļināties 18. gadsimta galma mūzikas repertuārā, no jauna atklāt baroka mūzikas pasauli un iepazīt klaviermūzikas klasiku un avangardu pasaulslavenu mūziķu izpildījumā.

Izdevniecība “Neputns” izdod monogrāfiju par Džemmu Skulmi 22.09.2015 09:48

„Glezniecība man dod pilnīgas atbildes uz visiem jautājumiem, visām problēmām. (..) Ja kaut kas nepadodas, tad glezniecība ir tas, kas nes atrisinājumu. Arī domāšana notiek tieši gleznojot. Nepalīdz nekādi strīdi, nekādas diskusijas. Gleznot – tā ir tik dzīva, tik būtiska rīcība! Tā ir valoda. Ja tu to pārvaldi, tad runā tajā par visu,” tā Džemma Skulme, personība, kuras garam piemīt pasaules elpa. Monogrāfija „Džemma Skulme” ir izdevniecības „Neputns” veltījums izcilajai māksliniecei, kurai nupat atzīmējām 90 gadu jubileju.

Latvijas Gāzes Gada balvas Operai 2015 laureāti 21.09.2015 20:47

21. septembrī Latvijas Nacionālās opera un balets jau desmito reizi pasniedza Latvijas Gāzes Gada balvas Operai.

Oktobrī Dailes teātris viesosies Madonā, Valmierā, Ventspilī un Alūksnē 21.09.2015 14:05

Oktobrī Dailes teātris dosies vairākās viesizrādes – Madonā tiks rādīta izrāde “Prezentācija”, Valmierā varēs redzēt drāmu “Equus”, ar izrādi “Saules bērni” teātris viesosies Ventspilī, bet ar joku lugu “Preilenīte” – Alūksnē.

LATVIJAS GADU GREDZENI LITERATŪRĀ. Latvijas kultūra – atvērta vai noslēgta 21.09.2015 11:56

23. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Brīvības ielā 38–4, ar diskusiju “Latvijas kultūra – atvērta vai noslēgta” aizsākas Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas un Memoriālo muzeju apvienības kopīgā projekta LATVIJAS GADU GREDZENI LITERATŪRĀ jaunā sezona.

Diskusijā piedalīsies rakstnieks Pauls Bankovskis un režisors Dmitrijs Petrenko. Diskusiju vadīs Kristīne Ilziņa.

Pirmo reizi Latvijā Valmieras teātrī top „Meistars un Margarita” 21.09.2015 10:40

2. oktobrī uz Valmieras teātra Lielās skatuves pirmo reizi Latvijā notiks pirmizrāde vienam no pasaules sarežģītākajiem un noslēpumainākajiem literatūras darbiem - Mihaila Bulgakova romāna „Meistars un Margarita” inscenējumam, ko iestudē režisore Indra Roga. Tas ir savdabīgs turpinājums grandiozus panākumus guvušajai pirmajai Indras Rogas izrādei Valmierā – M. Bulgakova „Zojkina kvartira/Zojas dzīvoklis” (2012). Arī uzveduma radošā komanda ir gandrīz tā pati: scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfe Inga Raudinga, komponists Emīls Zilberts, gaismu mākslinieks Igors Kapustins, kam pievienojušies videomākslinieki Gatis Priednieks-Melnacis un Jēkabs Vilkārsis, pirotehniķis Ilmārs Āboliņš un vokālais pedagogs reģents Maksims Ļaščenko. Galvenajās lomās aktieri Jānis Znotiņš (Volands), Ivo Martinsons (Meistars), Elīna Vāne (Margarita).

Raiņa “Uguns un nakts” atdzimst uz Nacionālā teātra skatuves. Par cīņu, kas nekad nevar būt uzvarēta 17.09.2015 22:24

“Viņam bija tikai viens ienaidnieks – viņš pats, viņam vajadzēja uzvarēt tikai vienā kaujā – pašam ar sevi. Un veikt vertikālo transcendenci – mainīties uz augšu. To viņš nespēja. Un tomēr – varbūt šī mūžīgā cīņa ir labākais, kas ar Lāčplēsi varēja notikt. Par labo un ļauno, par cīņu, kas nekad nevar būt uzvarēta, bet, kas viegli var tikt zaudēta.”

Jāatzīst, ka Latvijas Nacionālais teātris godam aizvada Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, jo šī ir jau otrā izrāde, kas tiek rādīta Raiņa zīmē. “Raiņa sapņi” (režisors Kirils Serebreņņikovs (Krievija)) – pirmizrādi piedzīvoja janvārī. Savukārt 11. septembrī, izcilā latviešu dramaturga Raiņa 150. gadadienā, Latvijas Nacionālais teātris dāvāja “Uguns un nakts” iestudējumu Viestura Kairiša režijā.

19. septembrī Nacionālajā teātrī pirmizrāde „Ceļā uz mājām” 17.09.2015 14:54

Š.g. 19.septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Dāvja Auškāpa iestudējumam Eliota Heiza „Ceļā uz mājām”.

Izrāde „Ceļā uz mājām” asprātīgā formātā piedāvās mūsdienu ģimenes problēmu koncentrātu: autoritātes trūkums, dzimuma lomu (ne)sadalījums, "skeleti skapjos", bojāto telefonu komunikācija, mīlestības trūkums, aizvainojums, dalījums mīļajos/nemīļajos utt.

DIVI. PUSNAKTS SARUNAS 17.09.2015 10:09

Radošā apvienība Pūces Māja piedāvā Romantisko Detektīvu vakarus kopā ar rakstnieci Daci Judinu un Arturu Nīmani literāri muzikālā programmā DIVI. PUSNAKTS SARUNAS, kas notiks 18. septembrī plkst. 17.00 Kuldīgas Mākslas namā un 25. septembrī plkst. 16.00 Viesītes Kultūras pilī.

Apgāds „Mansards” izdod Toma Treiberga otro dzejas krājumu ”Drudzis” 16.09.2015 20:20

Dzejnieks Toms Treibergs izveidojis dramaturģisku dzejas krājumu, kas piecos posmos piedāvā iepazīties ar cilvēka pārdzīvojumu anatomiju. No pirmajiem simptomiem, saasinājuma un drudža, līdz atslābumam un atveseļošanās posmam attēloti emocionāli cilvēka dzīves posmi, 31 dzejolis, ar kuriem iespējams asociēties jebkuram, kas mīlējis.

Nākamā lapa