Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Kinoteātros uzsākta biļešu iepriekšpārdošana uz latviešu komēdiju „Homo Novus”

Redakcija
Redakcija

Līdz vienas no gaidītākajām latviešu filmām, romantiskās komēdijas „Homo Novus”, pirmizrādei, palicis vien mēnesis un jau tagad kinoteātros uzsākta biļešu iepriekšpārdošana. Biļetes uz filmas pirmizrādi, kura norisināsies 26. septembrī, tika izpārdotas dažu stundu laikā kopš to pārdošanas uzsākšanas. “Homo Novus” kļūs par ceturto no sešām spēlfilmām programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

“Pašlaik norit pēdējie darbi pie „Homo Novus” pēcapstrādes – krāsu korekcijas, skaņu apstrādes un vizuālajiem efektiem, un mēs ļoti ceram, ka šī vieglā komēdija atsauksies Latvijas publikas sirdīs. Pie spēlfilmas izveides strādā spēcīga komanda, par tās muzikālo celiņu gādājot Latvijas un arī visas Eiropas mūzikas leģendai – Maestro Raimondam Paulam,” stāsta “Homo Novus” producents Ivo Ceplevičs, aicinot interesentus jau tagad iegādāties biļetes un būt starp pirmajiem, kuri redzēs filmu.

„Homo Novus” ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija, kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Filma vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kas no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas. Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. „Homo Novus” atdzīvinās 30. gadu Rīga un tā laika mākslas pasaule, sevišķu šarmu spēlfilmai piešķir 30. gadu tērpu atdarinājumi, retro automobiļi un īpaši izraudzītas Rīgas ieliņas, eksterjers un interjers, kas joprojām saglabā to laiku brīvvalsts šarmu.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Anna ir Absolvējusi Nacionālo TV un kino skolu Lielbritānijā, viņas diplomdarbam Naktsputni (2000) esot iekļautam Kannu kinofestivāla konkursā. Režisējusi vairākas īsfilmas (1995-2001), iestudējusi izrādi Jaunajā Rīgas teātrī. Kopā ar trim citiem režisoriem radījusi no četrām novelēm veidotu pilnmetrāžas spēlfilmu Vogelfrei (2007), kas saņēma vairākas nominācijas un balvas starptautiskos kino festivālos.

„Homo Novus” galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.

Filmas veidotāju vidū ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Spēlfilmu „Homo Novus” finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs „Galerija Centrs”. Filmas pirmizrādi atbalsta AS “Latvijas Balzams”, kā pasākuma oficiālo dzērienu nodrošinot Latvijā radīto dzirkstošo vīnu “Rīgas Prestige Cuvee”. Filma top studijā „Film Angels Productions”, un tās tapšanā palīdzību un atbalstu sniedz „BBrental”, SDG, „Vairāk saules”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs, Rīgas Motormuzejs, „Latvijas Mobilais telefons”, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, „Valsts nekustamie īpašumi”, „Altum”, SIA „Vaļņu nams 11”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, „iDeal”, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, „Latvijas dzelzceļš”, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums „ACME Film”.