Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Edmunda Jansona filmām – balva un pirmizrāde

Redakcija
Redakcija

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Bize un Neguļa” saņēmusi Skatītāju balvu bērnu īsfilmu kategorijā Varšavas starptautiskajā filmu festivālā, tikmēr režisors studijā “Atom Art” strādā pie savas Simtgades filmas, pilnmetrāžas animācijas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas pie skatītājiem nonāks 2019. gada 1. februārī.

Varšavas starptautiskais kinofestivāls norisinājās no 12. līdz 21. oktobrim un ir viens no astoņiem A klases festivāliem Eiropā. Šāds skatītāju novērtējums dod iespēju filmu iekļaut speciālā festivāla uzvarētāju programmā, kura būs pieejama filmu izplatītājiem un festivāliem visā pasaulē.
Studijā Atom Art tapusī animācijas filma Bize un Neguļa ir stāsts par meiteni Bizi un viņas draugu Neguļu, kas nepacietīgi gaida Ziemassvētkus, bet visus plānus izjauc Bizes brālīša ierašanās ģimenē. Tāpat kā citas režisora Edmunda Jansona filmas, arī Bize un Neguļa līdz šim jau iekarojusi pasauli un atzinīgi novērtēta daudzos nozīmīgos festivālos visā pasaulē. Eiropas pirmizrādi filma piedzīvoja Norvēģijā, Fredrikstades animācijas filmu festivālā, kur arī saņēma balvu kā labākā īsfilma bērniem. Šāgada septembrī Bize un Neguļa Ukrainas bērnu TV festivālā Dytiatko atzīta par labāko animācijas filmu bērniem, bet nupat oktobrī ieguvusi galveno Viktora Kubala balvu animācijas festivālā bērniem Bratislavas Animācijas biennāle.
25 minūšu garā animācijas filma pagājušā gada rudenī iemīļota arī Francijas kinoteātros, sasniedzot vairāk nekā 100 000 skatītāju; Bize un Neguļa bijusi skatāma televīzijās Latvijā, Zviedrijā, Somijā, Islandē, Igaunijā, Francijā un Kanādā, bet šogad Ziemassvētkos nonāks pie Īrijas un Itālijas TV skatītājiem.

Šobrīd Bizes un Neguļas veidotāji aktīvi strādā pie jaunas pilnmetrāžas animācijas filmas visai ģimenei Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, kas top Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros un pie skatītājiem Latvijā nonāks 2019. gada 1. februārī. Filma top sadarbībā ar Polijas studiju Letko, līdz šim Latvijā jau notikuši aktieru balss ieraksti, rit pēdējie animācijas darbi, bet Polijā drīzumā taps filmas skaņu celiņš.
Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi top pēc Luīzes Pastores grāmatas Maskačkas stāsts motīviem un stāsta par divu bērnu un runājošu suņu vasaras piedzīvojumiem priekšpilsētā. Pilsētas centra puikam Jēkabam vesela nedēļa jāpavada pie sen neredzētiem radiem pilsētas nomalē. Maskačkas svešādā vide, pašpārliecinātā māsīca Mimmi, tēvocis–pirāts un suns, kas miedz ar aci, ir tikai sākums neparastiem piedzīvojumiem ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pārsteigumu, kas mainīs lietu kārtību un priekšpilsētas dzīvi.

Filmas veidotāji ir režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore Līga Gaisa, animators Mārtiņš Dūmiņš, producente Sabīne Andersone. Filma ir studijas Atom Art (Latvija) un studijas Letko (Polija) kopražojums Latvijas filmas Latvijas simtgadei programmas ietvaros.