Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Spēlfilmai “Jelgava '94” nedēļas laikā – vairāk nekā 10 000 skatītāju

Redakcija
Redakcija

Pēc kinoizplatītāju datiem apmeklētākā filma Latvijā šonedēļ ir “Jelgava '94”, kas tapusi pēc rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Kopš 17. septembra, kad filma piedzīvoja pirmizrādi, to noskatījušies jau vairāk nekā 10 000 skatītāju. Īpašs ir filmas sasniegtais rekords Jelgavā – tur vien filmu noskatījušies vairāk nekā 3500 cilvēki –, bet arī citur Latvijā vērojama liela interese, ko vairo speciālseansi ar radošās grupas piedalīšanos.

Filma Jelgava ’94 saņēmusi atzinīgus vārdus gan no kritiķiem, gan skatītājiem, recenzijās un sociālo mediju atsauksmēs skatītāji īpaši izceļ galvenā varoņa atveidotāja, jaunā aktiera Bruno Bitenieka harizmu un dabiskumu, pat salīdzinot ar pasaules kino klasiku – aktiera Žana Pjēra Leo atveidoto Antuānu Duanelu no režisora Fransuā Trifo meistardarba 400 sitienu / Les Quatre Cents Coups (1959). Tāpat skatītāju ievērību izpelnās autentiskais deviņdesmito gadu atainojums un filmas mūzika.

Filmas stāsta centrā ir nupat četrpadsmit gadu dzimšanas dienu nosvinējušais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nemanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē mūzikas grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams, būs kauns, bet tikpat iespējams, ka tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve.
Filmas režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors - Matīss Gricmanis, operators - Aigars Sērmukšs, mākslinieks - Aivars Žukovskis, producente - Antra Cilinska.

Šī ir debijas filma jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei, bet filmā piedalās arī Latvijā plaši pazīstami aktieri – Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Filma kinoteātros visā Latvijā skatāma no piektdienas, 20. septembra, tāpat aktīvi turpinās filmas seansi ar radošās grupas dalību Rīgā un citos Latvijas reģionos. Sestdien, 28. septembrī, filmas autori viesosies Siguldā, Cēsīs un Madonā – pulksten 11:15 gaidāms īpašais seanss kinoteātrī Kino Lora Siguldā, plkst. 16:00 Vidzemes koncertzālē Cēsīs, bet pulksten 19:00 - Madonas kinoteātrī Vidzeme. Filmas komanda reģionālo tūri noslēgs 8. oktobrī Rīgā - plkst. 18:00 kinoteātrī Splendid Palace.

Filma uzņemta Jura Podnieka studijā ar Nacionālā kino centra atbalstu. Filmas izplatītājs Latvijā – UzKino.