Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Latvijas kopražojums “Mijkrēslī” – Sansebastjanas festivāla konkursā

Redakcija
Redakcija

Piektdien, 18. septembrī, Spānijā sākas Sansebastjanas starptautiskais kinofestivāls, un tā konkursa programmā „ar Kannu zīmolu” iekļauta lietuviešu kino klasiķa Šarūna Barta spēlfilma “Mijkrēslī”, kuras uzņemšanā piedalījusies arī Latvijas studija „Mistrus Media”. Latvijas pirmizrāde filmai paredzēta Rīgas starptautiskajā kinofestivālā 18. oktobrī.

Kinoprofesionāļu aprindās augsti vērtētais Sansebastjanas kinofestivāls šogad notiek ciešā sadarbībā ar Kannu kinofestivālu, kurš šogad globālās pandēmijas dēļ nenotika ierastajā formātā, bet gan izsludināja savu 2020. gada oficiālo programmu (56 filmas no visām 2067 pieteiktajām) un apsolīja šajā izlasē iekļautajām filmām ar Kannu festivāla zīmolu palīdzēt tikt izplatītām pasaulē. Viens no šādiem Kannu zīmola pasākumiem ir 17 Kannu filmu izlase Sansebastjanā – dažādās festivāla sekcijās iekļautas Kannām atlasītās filmas, sešas no tām Sansebastjanas oficiālajā konkursā (vairāk informācijas – ŠEIT).
Blakus Fransuā Ozona, Tomasa Vinterberga un citu nozīmīgu režisoru filmām šajā sešniekā ir arī Šarūna Barta filma Mijkrēslī – piecu valstu kopražojums, kura veidošanā sadarbojās Lietuva, Latvija, Portugāle, Čehija un Serbija, Latvijas puses producenti ir Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe, studija Mistrus Media. Latvijas kinoprofesionāļiem ir nozīmīga loma Šarūna Barta radošajā grupā – filmas mākslinieki ir Jurģis Krāsons, Jānis Kalniņš un Aivars Žukovskis, viņu komandā strādāja Kristaps Kalsers, Jānis Bijubens, Rihards Bērziņš, Andris Komarovs, Jurģis Šeibaks, Romāns Dzjubenko, Sabīne Strauberga, Annika Vīķe, Olivers Sprincis; sagatavošanas perioda asociētā producente ir Antra Gaile.

Informācija par filmu Sansebastjanas mājaslapā – ŠEIT.

Šarūns Barts ir viens no starptautiski pazīstamākajiem Lietuvas kinorežisoriem, viņa jaunākā filma Mijkrēslī stāsta par pēckara notikumiem Lietuvā padomju okupācijas režīma pirmajos gados un mežabrāļu pretošanās kustību. Filmas darbība notiek 1948. gadā, kad karš ir beidzies, bet Lietuva pārvērsta drupās. Deviņpadsmit gadus vecais Untė ir viens no nacionālajiem partizāniem, kas pretojas padomju okupācijai. Spēku samērs ir nevienlīdzīgs, taču šai izmisīgajā cīņā izšķirsies visas tautas nākotne. Laikā, kad jauni cilvēki parasti sāk iepazīt dzīvi, Untė iepazīst vardarbību un nodevību. Robeža starp to, kur beidzas viņa jauneklīgā degsme un sākas cīņas mērķis, ir izplūdusi, viņš atdod sevi visu, kaut gan tas nozīmē zaudēt jaunības nevainību.

Filmas treileris: https://vimeo.com/425492509/b669f71974

Filmu Latvijā plānots pirmizrādīt 2020. gada 18. oktobrī Rīgas starptautiskajā kinofestivālā (informācija par seansu – ŠEIT https://rigaiff.lv/lv/films-2020/mi... ) un demonstrēt kinoteātros, filmas demonstrēšanas tiesības jau iegādājusies arī izplatīšanas platforma TET.

Filmas publicitātes materiālu mape:
https://drive.google.com/drive/fold...