Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Video: Filmas “Homo Novus” aizskadrā: 30. gadu bohēma Rīgā

Redakcija
Redakcija
Gaidot latviešu spēlfilmas “Homo Novus” pirmizrādi Latvijas kinoteātros, LMT Viedtelevīzija piedāvā video stāstu sēriju par filmas tapšanu un intervijas ar radošo komandu. Pirmajā no kopā trīs video stāstiem “Homo Novus” filmas veidotāji atklāj, kā filmēšanas laikā mūsdienu Rīgā atdzīvināta 30. gadu noskaņa.
“Homo Novus” ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija par 30. gadu mākslinieku bohēmas dzīvi Rīgā, kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Tas vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kas no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas.

Režisore un scenārija autore Anna Viduleja ar romānu iepazinās 80. gadu beigās, un kopš tā laika glabājusi vēlmi to iemūžināt filmā. Sevišķu šarmu spēlfilmai piešķir 30. gadu tērpu atdarinājumi, retro automobiļi un īpaši izraudzītas Rīgas ieliņas, eksterjers un interjers, kas joprojām saglabā to laiku brīvvalsts gaisotni. Tomēr, lai paslēptu Rīgas ielu modernās iezīmes – izkārtnes, novērošanas kameras un citus elementus – veidotājiem nācās pielietot dažādus paņēmienus, tostarp datorapstrādes risinājumus. Spēlfilmas “Homo Novus” video stāsts skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās par filmu, lietojot tēmturus #HomoNovus un #LMTstraume.
Vērtējums: