Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Šodien Lielais Kristaps

Redakcija
Redakcija

Lielā Kristapa kulminācija - balvu pasniegšanas ceremonija sāksies plkst. 20:30, Sarkanais paklājs no 19:30. Skatītājiem to būs iespēja vērot arī tiešraidē LTV 1 plkst. 21:15 un REPLAY. lv no 20:00. Noslēguma ceremonijas režisors būs Mārtiņš Ķibers, scenogrāfijas autore Anna Heinrihsone. Ceremonijas vadītāji - aktieri Anta Aizupe un Kaspars Dumburs. Abi ir filmējušies šī gada nominētajās filmās. Turklāt A. Aizupe ir šogad nominēta kategorijā labākā aktrise par darbu A.Zariņas filmā Blakus. Uz skatuves kāps arī grupa Carnival Youth, kas turpinās iedziļināties Latvijas kino mūzikas arhīvos.

Nacionālā kino balvas apbalvošanas ceremonijā tiks pasniegtas balvas 24 kategorijās, ieskaitot atsevišķu kategoriju labākajai studentu filmai. Līdz ar galvenajiem Lielā Kristapa apbalvojumiem tiks pasniegtas vairākas īpašās balvas - FIPRESCI (Starptautiskā kino kritiķu federācija) būs izvēlējusies savu laureātu, Rīgas nami dos balvu filmai, kas ir bijusi skatītākā kinoteātrī Splendid Palace, portāls Delfi apbalvos filmu, par kuru ir balsojuši visvairāk lasītāju un Lielā Kristapa apmeklētāju, arī kino žurnāls Kino Raksti un laikraksts Diena izvēlēsies savus favorītus, bet Hannu Pro dāvās 2000 EUR filmēšanas tehnikas iegādei labākajai studentu filmai.

Šogad Latvijas Kinematogrāfistu savienība balvu par mūža ieguldījumu kino mākslā pasniedz tautā un profesionāļu vidū ļoti cienītajam režisoram Varim Braslam.
Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, Hannu-Pro un Kanādas vēstniecība Latvijā, oficiālais Lielā Kristapa auto ir Mercedes-Benz.

Sadarbības partneri – Rīgas nami, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Rīgas Kino muzejs, oficiālais Mercedes-Benz pārstāvis Latvijā SIA Domenikss, viesnīca Neiburgs, Ekomaisi NRJ printing, Prestige Cuvee, Entresol, Valmiermuižas alus, Skrīveru saldumi, Mitto. Informē - Latvijas Televīzija, DELFI, Helio, Latvijas Radio, Kino Raksti, Diena, Clear Channel, Caffeine, un radio Tev. Vairāk informācijas: Sākums - Nacionālā Kino balva - Lielais Kristaps