Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Šodien sākas Nacionālās kino balvas festivāls LIELAIS KRISTAPS

Redakcija
Redakcija

Šodien sākas Nacionālās kino balvas festivāls Lielais Kristaps kinoteātrī Splendid Palace. Kino svētki tuprināsies līdz 12.novembrim ar nominēto filmu seansiem, pirmizrādēm, diskusijām, semināriem un radošajām darbnīcām visai ģimenei. Šogad nacionālā kino balvā Lielais Kristaps tiks pasniegtas balvas 24 kategorijās. Nominācijā par Labāko pilnmetrāžas spēlfilmu cīnīsies filmas 1906, Blakus, Jelgava'94, Nekas mūs neapturēs un Oļegs. Par labāko pilnmetrāžās dokumentālo filmu Inga Dzird, Karote, Sestā Diena, Spiegs, kurš mans tēvs, Putina liecinieki.

Šis ir pirmais Lielais Kristaps, kurā par Labākās animācijas nomināciju cīnās trīs pilnmetrāžas animācijas filmas: Jēkabs, Mimi un runājošie suņi, Projām un Saule brauca debesīs. Turklāt pirmo reizi ir izvirzīta nominācija labākā TV filma vai seriāls, par kuru sacentīsies Sarkanais Mežs, Nora un 75 jautājumi Uldim Dumpim.

Nominētās filmas un kino profesionāļu sniegumu vērtēs īpaši izveidota starptautiska žūrija, kuru pārstāv kino profesionāļi gan no Latvijas, gan Amerikas, Kanādas un Lietuvas. Vērtētāju sastāvā ir: Emmy balvas laureāte, Amerikā dzīvojoša latviešu kino komponiste Lolita Ritmane, prestižās Ņujorkas kino skolas TISCH profesors, kino režisors un scenārists Boriss Frumins, kino un TV scenāriste no Kanādas Larisa Gūtmane, Lietuvas dokumentālā kino meistars, pērnā gada Lielā Kristapa laureātes, dokumentālās filmas Laika Tilti režisors Audrjus Stonis, pērnā gada Lielā Kistapa laureāts par labāko režiju filmai Tēvs. Nakts, kino teorētiķis un režisors Dāvis Sīmanis, kino zinātniece, FIPRESCI Latvijas nodaļas valdes locekle Zane Balčus, Lielā Kristapa laureāts, kino režisors un producents Arvīds Krievs.

Atsevišķā konkursa sadaļā tiks novērtēta labākā studentu filma, kuras vērtēs iepriekšēja gada Lielā Kristapa laureāte, spēlfilmas Bille režisore Ināra Kolmane, kino režisors, Lielā Kristapa laureāts par debiju Matīss Kaža un kino producente Ilona Bičevska.

Atgādinām, ka ikviens var noteikt Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nomināciju Skatītāju Simpātija, nobalsojot par savu mīļāko filmu pirms vai pēc seansiem kinoteātrī Splendid Palace vai portālā DELFI sadaļā Lielais Kristaps līdz 10.11.2019 plkst. 23.59.

Lielā Kristapa kulminācija - balvu pasniegšanas ceremonija notiks otrdien, 12. novembrī plkst. 20:30, Sarkanais paklājs no 19:30. Skatītājiem to būs iespēja vērot klātienē, kinoteātrī Splendid Palace, iegādājoties biļetes, vai tiešraidē LTV 1 plkst. 21:15 un REPLAY. lv no 20:00.

Daudzas no nominētajām filmām var redzēt Shortcut īpašajā sadaļā Lielais Kristaps, kas pieejama arī Helio iTV.

Biļetes uz Lielā Kristapa filmām un pasākumiem ir pieejamas Lielā Kristapa un kinoteātra Splendid Palace mājas lapās un kinoteātra kasē.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, Hannu-Pro un Kanādas vēstniecība Latvijā, oficiālais Lielā Kristapa auto ir Mercedes-Benz.

Sadarbības partneri – Rīgas nami, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Rīgas Kino muzejs, oficiālais Mercedes-Benz pārstāvis Latvijā SIA Domenikss, viesnīca Neiburgs, Ekomaisi NRJ printing, Prestige Cuvee, Entresol, Valmiermuižas alus, Skrīveru saldumi, Mitto. Informē - Latvijas Televīzija, DELFI, Helio, Latvijas Radio, Kino Raksti, Diena, Clear Channel, Caffeine, un radio Tev.

Vairāk informācijas: Sākums - Nacionālā Kino balva - Lielais Kristaps