Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Video: Filmas "Spiegs, kurš mans tēvs" aizkadrā

Redakcija
Redakcija
Sagaidot jaunās dokumentālās filmas "Spiegs, kurš mans tēvs" pirmizrādi Latvijas kinoteātros šodien, 5. septembrī, LMT Viedtelevīzija piedāvā noskatīties filmas aizkadra video stāstu par dubultaģentu Imantu Lešinski.

Filma "Spiegs, kurš mans tēvs" ir personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē. Filma vēsta par tulkotājas, atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes dzīvi un notikumiem, kas risinājās pirms 40 gadiem.
1978. gadā Ieva kā studente viesojās ASV pie tēva Imanta Lešinska, kurš tobrīd strādāja PSRS diplomātiskajā misijā ANO, nolēma pārbēgt ASV pusē un šo piedāvājumu izteica arī savai meitai. Ģimenei tika piešķirtas jaunas personu identitātes un piedāvāts sākt dzīvi kā citiem cilvēkiem. 80. gadu vidū, pēc tam, kad Imants Lešinskis bija publiski nācis klajā ar VDK darbību Latvijā izgaismojošiem faktiem, viņš nenoskaidrotos apstākļos mira. Aizkadra video stāstā atmiņās par Imantu Lešinski dalās viņa ģimenes locekļi, draugi un kolēģi, kā arī filmas režisori Gints Grūbe un Jāks Kilmi iepazīstina ar savu redzējumu un iemeslu, kāpēc filma šodien ir vēl aktuālāka nekā pirms 10 gadiem.

"Spiegs, kurš mans tēvs" aizkadra video ir skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.
Vērtējums: