Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Mazajā Ģildē notiks izstāde “Izaugsme”

Redakcija
Redakcija

No 1. decembra līdz 3. janvārim RKTMC “Mazā Ģilde” Bellacord zālē notiks tautas tēlotājmākslas studijas “Ģilde” mākslinieces Īrisas Irbes personālizstāde “Izaugsme”, kas būs apskatāma katru dienu laikā no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Īrisas Irbes “Izaugsme” sākās pirms 10 gadiem, kad mainoties dzīves apstākļiem, par mājvietu kļuva Rīga. Meklējot iespēju realizēt savu bērnības sapni – gleznot, Īrisa Irbe nokļuva RKTMC “Mazā Ģilde” tautas tēlotājas mākslas studijā “Ģilde”. Īrisas Irbes darbiem raksturīgs reālisms, kuru māksliniece savos darbos atspoguļo kā glezniecības tehniku izmantojot eļļu uz audekla.

Māksliniece stāsta: “Darbos parasti izvēlos gleznot tēmas, kas satur vēstījumu – manu ticības apliecinājumu Dievam. Tajos es cenšos paust neredzamās pasaules manifestēšanos redzamajā. Gleznošana man sagādā prieku un gandarījumu. Tas ir laiks, ko veltu sev un kuru neietekmē ikdienas rūpes. Liels ir prieks, ja izdodas realizēt iecerēto. Ar katru darbu iemācos un apgūstu ko jaunu. Mana izaugsme turpinās! Joprojām meklēju un mācos, attīstot savu māksliniecisko līmeni.”

Studija “Ģilde” savu darbību sākusi pirms vairāk kā 70 gadiem. Tās dalībnieki ir dažāda vecuma, profesiju un uzskatu amatiermākslinieki. Nodarbības studijā notiek divas reizes nedēļā, kad mākslinieki glezno klusās dabas, portretus, ainavas vai figurālas kompozīcijas, visbiežāk eļļas glezniecības tehnikā. Daži labprāt strādā arī ar pasteli vai akvareļtehnikā. Galvenā tendence ir reālisms, tuvināšanās profesionālai glezniecībai. Dažu autoru darbos parādās arī naivismam raksturīgas iezīmes, bet jaunākās paaudzes dalībnieki ir drosmīgāki un glezno arī mūsdienīgā, ekspresīvā stilā un nebaidās eksperimentēt. Studijas dalībnieki rīko ne tikai savas personālizstādes, bet piedalās arī studijas, Rīgas pilsētas un republikas izstādēs. Izstādes notikušas ne vien Rīgā, bet arī citās pilsētās. Mākslas Dienu izstādēs piedalās arī studijas “Ģilde” dalībnieki, ar saviem darbiem vienmēr iegūstot atzinību. No 1986. gada līdz 2020. gada rudenim studijas “Ģilde” vadītāja bija gleznotāja Ausma Danemane. Šobrīd studiju vada Gustavs Filipsons.

Izstādi “Izaugsme” organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Ieeja bez maksas.