Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Ievas Ekmanes personālizstāde „Es kā tu” Rīgas mākslas telpā

Redakcija
Redakcija

No šī gada 7. līdz 30. jūlijam izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantes Ievas Ekmanes personālizstāde “Es kā tu”. Izstāde notiek jaunrades programmas “Intro” ietvaros, kas aizsākta 2016. gadā ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt, apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu.

.........Jaunās mākslinieces Ievas Ekmanes personālizstāde “Es kā tu” ir gleznu sērija, kas stāsta par satikšanās punktu starp mākslinieku un viņa darba vērotāju. Tas ir stāsts par kopīgās rezonanses meklējumu ikvienā no mums, par iekšējo kodu, kas atkailinās pēc personiskās noslāņošanās. Tā ir vienota frekvence, kas izskan kaut kur dziļi sevī, kad mēs esam godīgi paši pret sevi. “Es kā tu” darbu sērijai piemīt trausluma un gaišas vientulības sajūta, ko pārvar bezgalības izteiksme. Tās ir koku galotnes, ieskautas miglas vālos agrā rītā. Tas ir nebeidzams ceļš mājup un virs galvas satraukti lidojoši putni. Tā ir vienpatība un div-vietība, stāvot liedagā pie šalkojošas jūras. Mākoņu muguras, kas pārklāj ikdienu, un laimes zibšņi – mazi prieka gabaliņi audeklā.

Ieva Ekmane ir 2014. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, studējusi stikla mākslu Čehijā, Tomasa Bata universitātē, Petra Staņicka (Petr Stanicky) studijā. 2014. gada rudenī pārstāvēja Latviju starptautiskā stikla mākslas izstādē Prāgā, “Dancing House” galerijā. 2015. gadā veidojusi personālizstādes “Horizonti” Kalnciema kvartāla izstāžu zālē un “Svētdiena elpo” kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālē. 2016. gadā personālizstāde “Augšup” bija aplūkojama Liepājas Latviešu biedrības namā.

Izstādes kuratore Luīze Lismane.

Nākamie “Intro” programmas mākslinieki:
• Klāvs Upaciers “Privātais latviešu abecedārijs” 09.09.2017.-08.10.2017.
• Gundega Evelone “Commando” 20.10.20147-19.11.2017.