Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


29. oktobrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība sākumskolas audzēkņiem “Lauku sētā”

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 29. oktobrī, plkst. 12.00, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstādē “Versija – latvieši: 1896. gada latviešu Etnogrāfiskā izstāde” notiks nodarbība ģimenēm ar jaunākā skolas vecuma bērniem “Lauku sētā”.

Kas ir rija, kas pūnīte, laidars un vāgūzis? Vārdi, ko reiz zināja katrs bērns un kas pašsaprotami minēti Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltajā grāmatā”, Edvarda Virzas “Straumēnos” un brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikos”, mūsdienu ikdienas sarunās vairs neizskan un to nozīme pat nav saprotama.

Un kādas ēkas bija 19. gadsimta zemnieku lauku sētā? Kur glabāja graudus, kur mitinājās zirgi, govis un aitas? Kāds bija ļaužu mājokļa plānojums pirms vairāk nekā simts gadiem? Kādas ēkas varēja apskatīt Latviešu etnogrāfiskajā izstādē Rīgā 1896. gadā?

Atbildes uz šiem jautājumiem varēs rast nodarbībā, kuras laikā varēs apskatīt gan izstādi “Versija – latvieši: 1896. gada latviešu Etnogrāfiskā izstāde”, gan muzeja zāles, kurās atspoguļots latviešu zemnieku tradicionālais dzīvesveids. Pēc ekskursijas bērniem būs iespēja lasīt latviešu tautas pasakas vai salikt pareizā secībā tautasdziesmas rindas, minēt mīklas un iet rotaļās.

Nodarbības izskaņā dalībnieki no zīlēm, kastaņiem un citiem materiāliem izgatavos tradicionālās lauku sētas iemītnieku figūriņas, izkrāsos mājdzīvnieku attēlus un pildīs uzdevumu lapas.
Nākamā nodarbība “Tradicionālie Ziemassvētku rotājumi” notiks 26. novembrī.