Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Ludviga van Bēthovena jubilejā

Redakcija
Redakcija

2020. gada decembrī pasaule atzīmē izcilā vācu komponista Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas dienu. Tieši viņa komponētā mūzika visvairāk ir uzrunājusi arī rakstnieku Herbertu Dorbi.

Ludvigs van Bēthovens - dižgars, kura vārdā ir nosauktas 700 ielas un laukumi piecos kontinentos un kura personība iedvesmojusi citus māksliniekus - no viņa laikabiedriem līdz Endijam Vorholam un – arī ventspilniekam Herbertam Dorbem, kurš bijis liels klasiskās mūzikas cienītājs.

Par to, ka Bēthovena mūzika rakstniekam bijusi īpaša, liecina gan rakstnieka memoriālā muzeja “Senču putekļi” dārzā novietotā skulptūra, kuras autors ir novadnieks, tēlnieks Kārlis Dane, gan, mājas viesistabā virs klavierēm redzamais Dorbes darinātais, aizkustinošais altāris diženajam komponistam, pieminot mūziķa jubileju 1970. gadā.

Pirms pusgadsimta Dorbes ģimenes mājā viesojās arī Ventspils muzeja pārstāvji, kas veidojuši izstādi komponista jubilejai un slavenajā H.Dorbes viesu grāmatā atstājuši pateicības ierakstu rakstniekam par atbalstu izstādes materiālu vākšanā. H.Dorbe Bēthovenam veltījis arī dzeju.