Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Foto: Rīgā pirmo reizi notikusi Jūgendstila tērpu parāde

Redakcija
Redakcija
Sestdien, 18. augustā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma" pirmo reizi notika Jūgendstila tērpu modes parāde kurā apmeklētāji varēja aplūkot ne vien krāšņus tērpus, bet arī jūgendstila rotas, cepures un citus aksesuārus. Modeļu lomā iejutās vairākas sabiedrībā zināmas dāmas: dziedātājas Ieva Akuratere, Elīna Šimkus, Inga Š;ubovska-Kancēviča, Lorija Cinkuss, aktrises Mirdza Martinsone, Ērika Eglija, Inga Aizbalte, sportiste Jeļena Prokopčuka u.c. Pasākumā tika izrādīta 100 tērpu kolekcija, kas iekļāva trīs apakškolekcijas. 25 jūgendstila tērpus radīja modes zīmols "Mayra", 25-50 jūgendstila tērpus - amatieršuvējas, vairākii jūgendstila tērpi bija no Lūznavas muižas un Limbažu novadpētniecības muzeja krājumiem, tāpat uz pasākumu bija ieradušās modes mākslinieces no Krievijas un Ukrainas, pavēstīja Jūgendstila modes skates organizatore un tērpu zīmola "Mayra" īpašniece Maira Miķelsone.

"Mums ir jāatgādina gan sev pašiem, gan pasākuma viesiem, ka vērtības, ko Jūgendstila tērpu parādē piedāvā, ir pārlaicīgas un tik ļoti iederīgas šodienā. Latvijai un Rīgai ir, ar ko lepoties, gan savā vēsturē, gan mūsdienās. Mūsu pasākuma mērķis – popularizēt Rīgas pilsētu, tās stilu un gaumi tērpos un noskaņā,"pauda M.Miķelsone.

Foto: Ingrīda Punka