Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Aicina uz sarīkojumu “Andrejs Upīts skatās kino”

Redakcija
Redakcija

30. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālais muzejs Rīgā, Brīvības ielā 38-4, aicina uz sarīkojumu “Andrejs Upīts skatās kino”, kurā tiks demonstrētas unikālas, nesen digitalizētas amatieru kinofilmas par izciliem latviešu kultūras darbiniekiem.

Pašā mūža nogalē, kad rakstniekam pasliktinājās veselība, sekot līdzi notikumiem sabiedriskajā un kultūras dzīvē palīdzēja televizors – Rakstnieku savienības dāvana 90. dzimšanas dienā, tāpēc likumsakarīgi, ka sarunas par kino, kā arī kino skatīšanās vakari Andreja Upīša memoriālajā muzejā nu jau kļuvuši par tradīciju. Šoreiz sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju pasākumā tiks rādītas nesen digitalizētas 16 mm amatieru kinofilmas par kultūras darbiniekiem no Vecpiebalgas („Dziļās saknes”, 1967.g.), rakstnieku Robertu Sēli („Stāsts par Robertu Sēli”, 1964.g.), dziedātājiem Mildu Brehmani-Štengeli („Dzīve dziesmai”, 1968.g.), Tāli Matīsu („Dziesmu kalnā”, 1974.g.), Rūdolfu Bērziņu („Tautas dziedonis”, 1969.g.). Unikāli kinokadri vēstīs par diriģentu Leonīdu Vīgneru 60 gadu jubilejā tagadējā Mazajā ģildē un par Eduarda Smiļģa māju laika posmā pēc Smiļģa nāves un pirms teātra muzeja izveides.
Pasākumā varēs redzēt arī fragmentus no dziedātāja un kupletista Roberta Vizbuļa režisētās filmas „Piltenes prāģeri” (1922), kas ir vecākā saglabājusies Latvijas Republikā uzņemtā spēlfilma, un režisora Viļa Segliņa „Kaķīša dzirnavām” (1932, Baltā Kaķīša lomā – Arveds Mihelsons (Rutku Tēvs)).

Sarīkojumu vadīs Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperts Dzintars Gilba.
Ieejas maksa: 2.00 EUR.