Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Rīgā tiks atklāta Tamāras Čudnovskas unikāla rotaļlietu izstāde

Redakcija
Redakcija

No 19. oktobra līdz 13. janvārim etnomuzeja "Cepures Pasaule" telpās, Vīlandes ielā 7 - 12, būs apskatāma unikāla dažādu vēstures periodu papīra rotaļlietu kolekcija, ko izveidojusi pazīstamā latviešu leļļu meistare, māksliniece un kolekcionāre Tamāra Čudnovska.

"No bērnības mēs katrs atceramies rotaļlietas no papīra: zēniem parasti bija tanki un mašīnas, meitenēm - lelles un to tērpi. Arī pieaugot interese par papīra rotaļlietām nemazinās, jo papīrs kā materiāls var būt par pamatu bezgalīgam radošas fantāzijas

lidojumam. Ar papīra palīdzību var realizēt praktiski jebkuru ideju vai sižetu. Savukārt noteikta iegriezumu un locījumu secība ļauj izgatavot priekšmetus ar apjomu." Tā par šo interesanto mākslas veidu stāsta pati kolekcionāre Čudnovska. Viņa uzsver, ka šāda veida "papīra" izstāde Rīgā norisināsies pirmo reizi.

Izstādē "Brīnumi no papīra" būs aplūkojamas lelles, teātri, mājas, transporta līdzekļi, rotaļlietas, grāmatas, atklātnes kā arī Ziemassvētku tematikai veltīti izstrādājumi no papīra un kartona. Katrs šīs kolekcijas eksponāts demonstrē sava laikmeta raksturu un garu. Viena daļa kolekcijas - orģinālie priekšmeti, kas izturējuši laika pārbaudi. Otra daļa - mūsdienu reprodukcijas un vecu papīra rotaļlietu kopijas, kas izgatavotas speciāli šai izstādei.

Tātad - 18. oktobrī 17.00 etnomuzejā "Cepures Pasaule" notiks izstādes svinīgā atklāšana un tikšanās ar preses pārstāvjiem. Īpašos organizatora ielūgumus uz pasākumu saņēmuši Daugavpils starptautiskā autorleļļu festivāla mākslinieki Ilona Burjaka (Norvēģija), Terjē Kiho (Igaunija), Olga Gudis (Latvija) un Elita Šmēdiņa (Latvija).

Par muzeju "Cepures Pasaule"

Etnomuzeja "Cepures Pasaule" vēsture aizsākās 2002. gada janvārī, kad muzeja dibinātājs - etnogrāfs, lingvists un ceļotājs Kirils Babajevs Taizemes pilsētas Čiangmai nakts tirgū iegādājas pirmo eksponātu - akha tautas sieviešu cepurīti. Šodien muzejā ir vairāk kā 400 eksponātu no desmitiem pasaules vietu un kolekcija patstāvīgi tiek papildināta.

Muzejs atrodas Rīgas Klusajā centrā - Vīlandes 7 - 12. Darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 10.00 - 18.00.

Sīkāka informācija: The World of Hat: Museum of Ethnic and...