Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Muzeju naktī Rīgas Jūgendstila centrs aicina meklēt pilsētas “robežpārkāpējus”

Redakcija
Redakcija

Starptautiskās Muzeju nakts tēma šogad ir “Robežas”, tādēļ Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā iepazīt tos namus, kuru fasādēs atveidoti pilsētas robežu pārkāpēji — dzīvnieki.

Muzeju nakts laikā, 15. maijā, aicinām iepazīt tos namus, kuru fasādēs atveidoti pilsētas robežu pārkāpēji — dzīvnieki. Maršruta “Fauna pilsētā” karte atrodama muzeja Facebook vietnē un mājas lapā.

Maršruts iepazīstinās ar nelielu daļu no daudzajām Rīgas jūgendstila ēkām, kuru fasāžu dekoros redzami dzīvnieki un putni. Tas vedīs pa Alberta, Antonijas, Elizabetes un Strēlnieku ielām un liks vērīgāk apskatīt ēku fasādes. Pūce, ērglis, vāvere, kaķi, suns, pat lauva un lācis izvietojušies Rīgas klusā centra rajonā un bijuši ēku arhitektu un tēlnieku iedvesmotāji. Dabas un dzīvnieku tēma ir nozīmīga jūgendstila perioda mākslā un arhitektūrā. Interjera un dizaina priekšmetu rotājumos, kā arī ēku fasāžu dekoros bieži sastopamas dabas līnijas un formas.

Pēc iepazīšanās ar maršrutu aicinām nofotografēties pie nama ar jūsu iemīļotāko zvēru un ievietot bildi tīmekļa vietnē Facebook ar tēmturiem #TiekamiesTagad #Jūgendstils, kā arī atbildēt uz dažiem jautājumiem, tādejādi kļūstot par Muzeju nakts maršruta “Fauna pilsētā” un jūgendstila ekspertu.

Pastaigas laikā aicinām ievērot valstī pastāvošos epidemioloģiskos noteikumus. Pavadīsim laiku attālināti un tomēr kopā!