Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 3


Viens no prominentākajiem Krievijas teātra kritiķiem slavē Valmieras teātra izrādi „Kāpēc es nogalināju sievu”

Redakcija
Redakcija

Viens no prominentākajiem Krievijas teātra kritiķiem slavē Valmieras teātra izrādi „Kāpēc es nogalināju sievu”
Foto: Matīss Markovskis

Viens no zināmākajiem Krievijas teātra kritiķiem un festivāla „Tolstoy Weekend” programmas direktors Pāvels Rudņevs (Павел Руднев) pēc Valmieras teātra monoizrādes „Kāpēc es nogalināju sievu” noskatīšanās iestudējumu atzinis par vienu no labākajiem festivāla darbiem.

Pēc Krišjāņa Salmiņa iestudētās izrādes noskatīšanās festivālā „Tolstoy Weekend” Pāvels Rudņevs atzina, ka iestudējums ir izcila Ļeva Tolstoja stāsta „Kreicera sonāte” interpretācija, kur aktierdarbs ir ļoti labā līmenī.
Kritiķis uzskata, ka izrādes režisors Krišjānis Salmiņš ir atklājis jaunu veidu, kā iestudēt dižā domātāja un rakstnieka Tolstoja darbus un augstu vērtē izvēlētos izteiksmes līdzekļus.

Īpašu atzinību Pāvels Rudņevs izteica par aktiera Mārtiņa Liepas spēju pārvarēt valodas barjeras, izveidojot ciešu kontaktu ar publiku. Jāatzīmē, ka aktieris šo izrādi pirmoreiz spēlēja ārpus teātra telpām - brīvdabā uz improvizētas skatuves.

Aktieris Krišjānis Salmiņš izrādi „Kāpēc es nogalināju sievu” pēc Ļ. Tolstoja darba Valmieras teātra LMT Mansards zālē iestudēja 2016. gada maijā.

Atgādinām, ka izrāde „Kāpēc es nogalināju sievu” 11. jūnijā piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā „Tolstoy Weekend” Krievijā, kas no 9.-12. jūnijam notika rakstnieka Ļeva Tolstoja leģendārā muzeja “Jasnaja Poļana” (Ясная Поляна) teritorijā īpaši veidotos spēles laukumos. Festivāla programmu veidoja vairāk kā 20 notikumu – izrādes, filmas, lekcijas un izstādes.