Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 0


Valmieras teātris ar trim izrādēm viesosies Rīgā, „Zirgu pastā”

Redakcija
Redakcija

Valmieras teātris februārī, martā un aprīlī viesosies Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā „Zirgu pasts” ar izrādēm „Lūša stundā” (20., 22.februārī), „Sarkans” (22.martā) un „Bask@bols.lv” (18., 19.aprīlī). Tie ir mazās formas iestudējumi, kas ļauj novērtēt aktierspēles nianses un partnerību.

Zviedru rakstnieka Pēra Ūlova Enkvista luga „Lūša stundā” tapusi Mārtiņa Eihes režijā. Lugas centrā ir pusaudzis (Aigars Apinis), kas nonācis psihiatriskajā slimnīcā un iedomājas sevi sarunājamies ar Dievu, kurš iemiesojies… kaķī. Sastapšanās ar zēnu maina arī citu cilvēku – sociālās darbinieces Lisbetes (Inga Apine) un mācītājas (Inese Ramute) dzīvi. Mārtiņš Eihe veidojis ne vien režiju, bet arī telpu, savukārt Inga Apine ir arī kostīmu māksliniece. „Lūša stundas” problemātika sasaucas ar Māras Ķimeles leģendāro iestudējumu „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, uzskata režisors. „Arī šeit ir nepakļāvīgs gars, ko mēģina pievilkt pie standartiem. Bet patiesībā tas būs stāsts par piedošanu. Un nespēju saprast. Un tad, kad mēs saprotam, mēs varam piedot. Pat paši sev. Pat pašus smagākos nodarījumus.” Izrāde notiks 20.februārī pulksten 19.00 un 22.februārī pulksten 14.00.

22.martā pulksten 13.00 un 18.00 būs skatāma amerikāņu dramaturga Džona Logana luga „Sarkans” par slaveno Daugavpilī dzimušo gleznotāju Marku Rotko. Lugas notikumi atver nepilnus divus gadus, kad, saņēmis pasūtījumu veidot milzīgus gleznojumus, kas rotātu tikko uzceltā Ņujorkas debesskrāpī iekārtotu prestižu restorānu „Četri gadalaiki”, Marks Rotko cer radīt savus dižākos darbus, kas dziļi ietekmētu laikabiedrus, taču viļas – pasūtītājus neinteresē viņa māksla, vajadzīgs ir tikai populārais vārds. Rotko (Tālivaldis Lasmanis) sarunās ar asistentu Kenu (Mārtiņš Meiers) reflektē par savu bērnību, personības tapšanu un attieksmi pret dzīvi. Iestudējuma režisors un scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone.

Savukārt 18., 19.aprīlī pulksten 19.00 notiks aktiera Riharda Jakovela monoizrāde „Bask@bols.lv", kas radīta kopdarbā ar režisoru Regnāru Vaivaru, – stāsts par sportu un cilvēkiem. Izrādes sākumā varonis ir jauns cilvēks, kam nākas veikt pirmo nopietno izvēli savā dzīvē: izšķirties starp naudas pelnīšanu vai talanta attīstīšanu. Pēc tam viņš pārtop par treneri, kas visu dzīvi ir veltījis basketbolam, nesaprasts un nodots, taču aizvien no jauna gatavs meklēt ideālo basketbola kombināciju.

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un www.vdt.lv