Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 3


Valmieras teātrī pirmizrāde komēdijai “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā

Redakcija
Redakcija

18. oktobrī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos franču dramaturga Īva Žamiaka komēdija “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā. Galvenajās lomās Ieva Puķe un Imants Strads. Stāsts ir par Natu, kas ir 20 gadus laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas.

“Par to, ka katra teātra repertuārā jābūt arī komēdijai, šķiet, nebūtu jāstrīdas. Sava vieta tai bijusi jau antīkajā, Šekspīra un Moljēra teātrī. “Uz Akapulko, kundze!” ir viena no tām elegantajām un gudrajām franču komēdijām, kurās blakus asprātībai un labam humoram ieskanas arī pa smeldzīgi liriskai un pat dramatiskai notij. Gluži kā dzīvē, “kur prieks ar bēdām kopā savērts”. Tāpat, izvēloties šo lugu, bija iespēja veltīt skaistas lomas Valmieras teātra lieliskajiem aktieriem. Paldies viņiem par kopīgo darbu,” tā izrādes režisors Edmunds Freibergs.

Franču dramaturga Īva Žamiaka (Yves Jamiaque, 1918-1987) luga “Uz Akapulko, kundze!” (“Acapulco Madame”) sarakstīta 1976. gadā un pieder pie bulvārkomēdijas žanra, kam raksturīgas salontipa lugas ar intelektuāliem, asprātīgiem dialogiem un komiski izspēlētiem pārpratumiem. Latvijā dramaturga lugas uzvestas vairākkārt. Kādreizējais Valmieras teātra aktieris un režisors Edmunds Freibergs lugu pirmo reizi iestudēja Nacionālajā teātrī 1989. gadā ar Astrīdu Kairišu un Uldi Dumpi galvenajās lomās, Valmieras teātra iestudējumā režisors galvenās lomas ir uzticējis aktieriem Ievai Puķei un Imantam Stradam. Pārējās lomās Māra Mennika, Krišjānis Salmiņš un Emīls Krūmiņš.
Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu mākslinieks Toms Streilis.